• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

01 Temmuz 2015

KARADENİZ FINDIĞI İTALYANLARA HORON OYNATTI

Fındık Tanıtım Gurubu’nun Expo Milano 2015’te yaptığı tanıtım çalışmaları ve Karadeniz’in simgesi horon ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı.


FTG-İtalyaHoron-2Dünyanın en prestijli ve kapsamlı etkinlik organizasyonu olarak bu yıl, İtalya’nın Milano kentinde, 01 Mayıs – 31 Ekim 2015 tarihleri arasında 145 ülkenin katılımıyla düzenlenen Expo Milano fuarında Fındık Tanıtım Grubu’nun (FTG) etkinlikleri devam ediyor.

FTG-İtalyaHoron-3Ülke tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla fındığa ilişkin bir tanıtım standı ile 15-30 Haziran 2015 tarihleri arasında etkinliğe iştirak eden ve söz konusu stantta ziyaretçilere fındık ve çeşitli fındıklı ürünler ikram etmekte olan FTG, Karadeniz bölgesinin kültürünü de Milano’ya taşıdı.

FTG-İtalyaHoron-4Fuarda FTG tarafından organize edilen etkinlikler çerçevesinde, Karadeniz bölgesinden bir halk oyunları ekibi İtalya’ya götürülerek, Türkiye pavilyonunda dans gösterileri yapılması sağlandı. Çoğunluğu İtalyanların oluşturduğu ziyaretçilerden büyük alkış toplayan gösteriler, Türkiye pavilyonunu fuarın ilgi odağı haline getirdi.

FTG-İtalyaHoron-5Ziyaretçilerin de zaman zaman halk oyunları ekibine eşlik ettiği gözlemlenirken, her yaştan insanın ilgisini çeken gösterilerde renkli görüntüler oluştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?