• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ GÜNLERİ HAMSİ ŞÖLENİYLE BAŞLADI

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve 10 gün sürecek 1. Karadeniz Günleri, İstanbul Maltepe sahilindeki etkinlik alanında hamsi şöleniyle başladı.


KARADENİZ-GÜNLERİ-HAMSİ-ŞÖLENİ-3İstanbul’da bu yıl ilk kez düzenlenen ve 10 gün sürecek 1. Karadeniz Günleri, Maltepe sahilindeki etkinlik alanında hamsi şöleniyle başladı.

Karadeniz Konfederasyonu tarafından düzenlenen etkinliğe, Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak, Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada, konfederasyona bağlı dernek üyeleri ve çok sayıda Karadenizli katıldı.

KARADENİZ-GÜNLERİ-HAMSİ-ŞÖLENİ-2Karadeniz Konfederasyonu Başkanı Sıtkı Ada açılış konuşmasında; konfederasyon olarak Karadeniz’in 17 iliyle birlikte etkinlik yapıyoruz. Bu yıl ilk kez düzenledikleri etkinliği, sezonu olduğu için hamsi şöleniyle açtık. 10 gün sürecek etkinliğimiz boyunca misafir sanatçılarımızla güzel günler geçireceğiz. Bu birlikteliğimizin daim olması için tamamen kenetlenmiş durumdayız. İnşallah ülke genelinde de bu birlikteliğimizin daha iyi olacağını düşünüyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından davetlilere ekmek arası hamsi dağıtıldı. Ardında da tulum ve kemençe eşliğinde horon oynandı, hatıra fotoğrafı çektirildi.

Etkinlik 31 Ekim’de sona erecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?