• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

09 Ağustos 2014

KARADENİZ KIYISINDA AVRUPA SAVAŞI

Avrupa Ligi kuralarında Karadeniz temsilcileri Trabzonspor ve Karabükspor’un rakipleri belli oldu, iki takım da ilk maçlarını kendi evlerinde oynayacak. 


Trabzonspor Avrupa ligi kurasında Karadeniz kıyısından karşı komşusu Rus takımı Rostov ile eşleşti, Trabzonlular ikinci maça avantajlı gidip Rusya’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Rostov’a turist olarak gitmek istiyor.

35 bin kişilik bir şehir

Nero Gölü’nün kıyısında yaklaşık 35 bin nüfuslu bir şehir olan Rostov’da FK Rostov kulübü 1930 yılında kuruldu, maçlarını 15.840 kişilik Olimp-2 stadında oynuyorlar, tarihindeki en büyük başarıları Rusya Federasyon Kupasını almaları, bu sezona da iyi bir başlangıç yapamayan Rostov için elenmek bir sürpriz olmayacak. İlk maç 21 Ağustos’ta Trabzon’da ikinci maç 28 Ağustos’ta Rostov’da.

olimp2Karabükspor- AS Saint-Etienne

Bir diğer Karadeniz temsilcisi Karabükspor Fransa’nın köklü kulüplerinden AS Saint-Etienne ile eşleşti, Fransa’nın şehir takımlarından ve köklü bir kulüp olan Saint-Etienne 1919 yılında kuruldu. Maçlarını 36.600 kişilik Stade Geoffroy-Guichard Stadyumu’nda oynayan yeşil beyazlılar karşısında Karabükspor’un kaybedecek hiç bir şey yok.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?