• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ MÜZİĞİNE YENİ BİR SOLUK: MEŞONA

Yenilikçi fikirlerle Karadeniz müziğini genişletmeyi ve zenginleştirmeyi misyon edinmiş bir grup olan Meşona, “Bir Rüya” adlı albümüyle müzikseverlerle buluşuyor.Patikaa.com / Haber Merkezi


…ve Meşona, Arpej Yapım etiketi ile müzikseverlerle buluşuyor.

Karadeniz’in etnik enstrümanlarını batı müziği ile birleştirip rock sound alt yapısıyla harmanlayan Meşona (Laz dilinde Umut demek) yenilikçi fikirlerle Karadeniz müziğini genişletmeyi ve zenginleştirmeyi misyon edinmiş bir grup olarak müzik yolculuğuna devam ediyor.

Meşona, Karadeniz’de konuşulan dilleri yaşatmayı da önemseyen grup bunun için albümlerinde ve konserlerinde ilk olarak Türkçe şarkılara ağırlık verip daha sonrasına Hemşince, Lazca, Gürcüce ve Rumca şarkılara yer vermeyi de düşünüyor.

2016 yılında yola çıkan Meşona, Üniversite şenlikleri, festivaller ve etkinliklerde sahne alan grup kayda değer bir kitleye ulaştı. Zeytinli Rock Festivali Keşif Sahnesinde de sahne alan Meşona, Karadeniz müziğinin sınırlarını zorlayıp, yurt içinde ve yurt dışında konserler vermeye, müzikal anlamda yaptıkları yenilikleri daha fazla dinleyiciyle paylaşmaya devam ediyor.

‘Arpej Yapım’ etiketiyle 10 Şubat da Itunes aracılığıyla, 17 Şubat’ta ise müzikmarketlerde dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

İşte Albümde Yer Alan Eserler

1-Bir Rüya
2-Bahar Vakti
3-Ayriliğun Acisi
4-Ela Gözlüm
5-Onuş Ağçik
6-Seni Böyle Kim Sever
7-Gurbet
8-Vardali

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?