• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ NAZIM’I HİSSEDECEK

Usta oyuncu Genco Erkal Nazım Hikmet oyunu ile Karadeniz’de. Sırasıyla  Ordu, Samsun, Trabzon ve Rize’de gösterime girecek müzikal oyun Karadeniz’i sanata doyuracak.


iletisim_aymazogluGenco Erkal’ın Nazım Hikmet tutkusunun yeni ürünü olan Yaşamaya Dair adlı müzikli gösterisi, Karadeniz turnesinde. Genco Erkal ve Tülay Günal’ın performanslarıyla herkesi kendine hayran bıraktığı, piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen “Yaşamaya Dair” Ordu, Samsun, Trabzon ve Rize’de sahnelenecek.

Dev Kadro

Oyunda Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”da; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Giysi tasarımını Özlem Kaya’nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz’ın, koreografisini Sernaz Demirel’in yaptığı oyunda; şarkılara Yiğit Özatalay piyanosuyla, Deniz Doğangün de viyolonseliyle eşlik ediyor.

Karadeniz Nazım’ı Soluyacak

Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanan oyun Karadeniz’de önce Ordu ardından Samsun’da sahnelenerek Trabzon ve Rize’de izleyici ile buluşacak. 

20 Ekim – Pazartesi
Yaşamaya Dair – Ordu,
Ordu Devlet Tiyatrosu 20:30

21 Ekim – Salı
Yaşamaya Dair – Samsun
İsmet Karaman Kültür Merkezi 20:30

22 Ekim – Çarşamba
Yaşamaya Dair – Trabzon
Trabzon Devlet Tiyatrosu 20:30

23 Ekim – Perşembe
Yaşamaya Dair – Rize
Rize Kültür Merkezi 20:30

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

#

KARADENİZ NAZIM’I HİSSEDECEK” için 1 yorum

  1. Sevda Gürol : diyor ki:

    Yeni duyduk kaçırmışız çok üzüldük……yine gelseler..istanbuldan geldi övgüleri. Off yaa…gerçekten çok üzüldüm. ……