• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Ocak 2016

KARADENİZ ŞİVESİNE TURİZM AYARI

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası son yıllarda turistlerin akınına uğrayan Trabzon’da şoförlerin hizmet kalitesini artırmak, yabancı dil öğretmek ve güzel konuşmasını sağlamak için “Karadeniz şivesini” yasaklıyor.


KARADENİZ ŞİVESİNE TURİZM AYARI-1Karadeniz şivesine turizm ayarı. Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ticari taşıt sürücülerine yanlış anlamalara mahal vermemek için “Karadeniz şivesini” yasaklıyor.

Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kent genelinde hizmet veren taksi, dolmuş, minibüs, servis araçları, halk otobüsleri, kamyon ve kamyonet gibi ticari taşıt kullanan sürücülere yönelik “Eğitim ve Davranış Modelleri” adı altında proje hazırladı.

Eğitim ve Davranış Modelleri” adı altında planlanan proje kapsamında sürücülere; halkla ilişkiler, ilk yardım, sürüş güvenliği, mesleki yabancı dil, turizm ve benzeri konularda eğitim verilecek.Eğitim, toplamda 12 saat olup, 3 günde tamamlanacak.

Temel amaç ise son yıllarda turistlerin akınına uğrayan Trabzon’da şoförlerin hizmet kalitesini artırmak, yabancı dil öğretmek ve güzel konuşmasını sağlamak. Projeyle, “Pak önüne la, habuna bak, oldi abula, tamam gececuk ordan, argada yer var, gaç gişisin, ne oldi la?” gibi cümleler de de tarihe karışmış olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?