• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Ağustos 2014

KARADENİZ’DE BİR İLK!

Karadeniz’de bir ilk yaşandı ve Giresun’un Görele ilçesine bağlı Karaburun Köyü Denizkızı Plajında, Plaj Kütüphanesi açıldı.


plajkutuphane2

35 rafta bin 500’e yakın kitabın yer aldığı plaj kütüphanesinin açılışına, Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele Garnizon Komutanı Üsteğmen Aytunç Tayfur, İlçe Emniyet Müdürü, Nazım Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

Kütüphanenin açılışında konuşma yapan Görele Kaymakamı Ünal Kılıçarslan; Kütüphanedeki kitaplardan plaja gelen herkesin ücretsiz faydalanacağını ifade etti. Kılıçarslan; İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüzün Gezici Kütüphane hizmetleri bağlamında ilçemizin bir sahil ilçesi olduğu düşünülürse vatandaşımızın yazın büyük bir kısmının vaktini geçirdiği ve dinlendiği Karaburun Denizkızı plajında da kitapla olan ilgisini kesmemesi, kitap okuyabilmesi önündeki engelleri kaldırabilmek adına vatandaşın ilgi duyacağı kitapları ayaklarına getirdik umarım vatandaşlarımız ayaklarına gelen bu fırsatı iyi değerlendirirler dedi.

plajkutuphane3Görele İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mehmet Suphi Yetkin ise; Plaj kütüphanesinin Karadeniz’de ilk olduğunu vurgulayarak “Millet olarak okumayı fazla sevmediğimiz için kendi vatandaşlarımıza yönelik, çocuk kitapları, bazı dünya klasikleri ve ülkemiz ile ilçemizi tanıtan kitaplarla insanlara faydalı olmak istiyoruz. Okuma salonu gibi bir kütüphane oluşturduk. Kütüphanemiz plaj sezonu boyunca açık kalacak” diye konuştu.

Karaburun Denizkızı plajına kurulan gezici kütüphane, plaja gelen herkese ücretsiz hizmet verecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?