• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’DE ÇEKİLEN KORKU FİLMİ: ’MÜNAFIK’

Büyük bölümü Kastamonu’da çekilen korku filmi ’Münafık’ 3 Nisan’da vizyona giriyor. Filmin başrollerinde Levent Sülün, Zeynep Okan ve Balım Gaye Bayrak yer alıyor.


Münafık-Film


Patikaaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’de çekilen bir film daha beyaz perdeye taşınıyor. Büyük bölümü Kastamonu’da çekilen ’Münafık’ isimli film 3 Nisan’da sinemaseverlerle buluşacak.

Yönetmenliğini ve Senaristliğini Özkan Aksular’ın yaptığı ‘Münafık’ adlı korku filminde Levent Sülün, Zeynep Okan, Balım Gaye Bayrak, Özer Arslan, Karina Malsagova, Güliz Şirinyan, Hakan Salınmış, Ahmet Fuat Onan, Murat Bülent Atacan, Erdoğan Sıcak ve Nalan Olcayalp rol aldılar.

Büyük bölümü bir Karadeniz kenti olan kastamonun Azdavay ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü-Nalbantoğlu Mahallesinde çekilen filmin konusu ise; 1984 yılında, Sovyetler Birliği’nde bulunan ve Parapsikolojik olaylar üzerine incelemeler yapan ESP (Extra Sensory Perception; Duyu Dışı İdrak) Laboratuvarlarından birinde çalışmakta olan Valeria, eski sevgilisi Nazım’ın daveti üzerine, “Cinli Nazife” olarak anılan Nazife Hanım ile ilgili araştırma yapmak için Türkiye’ye gelir. Azdavay’daki Nalbant Köyü’nde araştırmalarını sürdüren Valeria, birden hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Köylü, Nazife Hanım’ı felç geçirmiş, Nazım’ı ise delirmiş bir halde bulur.

Küçük kızının hastalığı nedeniyle doğal doğum yapmak isteyen Ceyda, eşi ve kızı ile birlikte babaannesinin 30 yıl önce terk ettiği bu köye gelir. Doğum sancıları arasında geçmişin sırları yavaş yavaş aralanacaktır.

Filmde Küre Dağlarının muhteşem görüntüleri de yer alıyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?