• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’DE ÇEKİLEN ÖDÜLLÜ FİLM ‘SİBEL’ ŞUBAT 2019’DA VİZYONA GİRECEK

Başrollerini Damla Sönmez, Emin Gürsoy ve Erkan Kolçak Köstendil’in paylaştığı ve Karadeniz’de çekilen ‘Sibel’ filmi Şubat 2019’da vizyona girecek.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz’de çekilen bir film daha beyaz perde için gün sayıyor. Giresun’da çekilen ve başrollerinde Sönmez, Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstendil ve meral Çetinkaya gibi önemli isimlerin yer aldığı film, Şubat 2019’da vizyona girecek.

Türkiye, Almanya, Fransa ve Lüksemburg ortak yapımı film ilk olarak İsviçre’de 71. Locarno Film Festivali’nden Fibresci ve Ecumenial Prize Ödüllerini aldı. Sibel’in dünyanın bir çok film festivaline katılması bekleniyor.

Sibel filminin hikayesi

Sibel, köylüler tarafından dışlanan dilsiz bir genç kızın hikayesini anlatıyor. 25 yaşındaki Sibel, babası ve kız kardeşi ile birlikte Karadeniz’de gözlerden uzak bir köyde yaşamaktadır. Dilsiz bir kız olan Sibel’in kendi halinde bir yaşantısı vardır. Atalarından kalma bir gelenek olan ıslık çalma ile iletişim kuran genç kız köylüler tarafından dışlanır. Bir gün ormanda gezintiye çıkan Sibel’in hayatı ormanda saklanan bir yabancı ile karşılaşması ile bambaşka bir hal alır. Yönetmen koltuğunda Guillaume Giovanetti ve Çağla Zencirci’nin oturduğu filmin başrolünü Ayla, Taksim Hold’em, Sen Aydınlatırsın Geceyi gibi filmlerde rol alan Damla Sönmez üstleniyor. Senaryosunda yönetmen Giovanetti ve Zencirci ile birlikte Ramata Sy’in imzasının bulunduğu filmin kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Meral Çetinkaya gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Eric Devin’in üstlendiği dram türündeki filmin müzikleri ise Bassel Hallak ve Pi’ye ait.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?