• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’DE ÇEKİLEN ÖDÜLLÜ FİLM ‘SİBEL’ VİZYONA GİRDİ

Çekimleri Giresun’da yapılan, başrollerinde Damla Sönmez  ve Erkan Kolçak Köstendil’in yer aldığı ödüllü film ‘Sibel’ vizyona girdi.

25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazanan ve 71. Locarno Film Festivali’nde, Uluslararası Film Eleştirmenleri Federasyonu Ödülü’ne layık görülen Sibel filmi, Türk izleyicisiyle buluştu.

Fransız yönetmen Guillaume Giovanetti ile Çağla Zencirci’nin birlikte yönetmenliğini yaptığı filmde Damla Sönmez, Erkan Kolçak Köstendil, Emin Gürsoy, Elit İşcan, Gülçin Kültür Şahin ve Meral Çetinkaya rol aldı.

Türkiye, Fransa, Almanya ve Lüksemburg ortak yapımı filmin konusu ise şöyle:

“25 yaşındaki Sibel, Karadeniz’in ıslık diliyle konuşulan, küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşamaktadır. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden genç kadın, gizemli bir kurdun peşindeyken, bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?