• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’DE ‘KAMPÜSTE SENFONİK AKŞAMLAR’

190. Yılını kutlayan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ turnesi ile Karadeniz bölgesinde olacak.


karadenizdekampustesenfonikaksamlar-3190. Yılını kutlayan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ turnesi ile yedinci yılında yeniden Karadeniz yolunda… CSO ile klasik müziği Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversiteler aracılığıyla gençlere ve bölge halkına tanıtmak ve sevdirmek üzere düzenlenen turne kapsamında, bu yıl 5 il ziyaret edilecek. Artvin, Rize, Trabzon, Ordu ve Amasya’da düzenlenecek konserleri üniversite öğrencilerinin yanı sıra dileyen herkes ücretsiz izleyebilecek. Turne kapsamında ünlü Türk besteci Muammer Sun tarafından orkestra için özel olarak yazılan “Oyun Havaları” isimli eserin dünya prömiyeri de gerçekleştirilecek.

karadenizdekampustesenfonikaksamlar-2Dünyada bugüne kadar kesintisiz devamlılık sağlamış, en köklü senfoni orkestralarından biri olan CSO, Doğuş Grubu ve üniversitelerin iş birliği ile 5-11 Kasım tarihleri arasında 5 şehirde konser düzenleyecek. Etkinlik süresince, CSO hem üniversitelerde öğrenim gören gençler hem de bu şehirlerde bulunan klasik müziğe ilgisi olan kişilerle buluşacak.

karadenizdekampustesenfonikaksamlar-45 Kasım Cumartesi Artvin Çoruh Üniversitesi ile başlayacak ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ konser turnesi, 7 Kasım Pazartesi günü Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 8 Kasım Salı günü ise Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi konseriyle devam edecek. CSO, 9 Kasım tarihinde Ordu Üniversitesi’nde gerçekleşecek konserin ardından, 11 Kasım Cuma günü Amasya Üniversitesi’nde vereceği son konserle Karadeniz turnesini tamamlayacak.

CSO, Artvin’de bulunan müzikseverlerle Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da buluşacak. Ücretsiz düzenlenen konserin biletleri Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde bulunan gişeden hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında temin edilebilir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?