• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ocak 2015

KARADENİZ’DE KAYAK YAPMA FIRSATI

Kayak sporu Karadeniz’in popüler sporu haline gelme eğiliminde, son dönemlerde yağan yoğun kar Karadeniz’in alternatif turizm olanaklarına da fırsat doğurdu. 


atabarikayakmerkezi1

Patikaa.com / Haber Merkezi


Yaz aylarının tartışmasız en popüler turizm alanlarından olan Karadeniz kış turizminde de hedeflerini büyütürken kayak popüler spor haline gelme eğiliminde, kayak sporuna ilgi mevsim şartlarının da el vermesiyle ve tesisleşmenin etkisiyle her geçen gün artıyor, Karadeniz’de kayak denince akla Artvin ilinde 2009 yılında yapılan Atabarı Kayak Merkezi geliyor. Tur şirketlerinin programlarına giren kayak turları kış ayında Karadeniz’de kendine farklı bir etkinlik arayanlar için alternatif konumumda.

Günü Birlik Turlar Alternatif

Kayak gerek malzemeleri gerekse şartları gereği kişi olarak  pahalı bir spor gibi görünse de tur şirketleri bunu uygun rakamlara düşürebiliyor. Karadeniz’de turizm alanında faaliyet gösteren Serdar Galipoğlu’da Maçaheltur şirketi ile alternatif turizm alanları yaratma peşinde olan bir işletmeci ve aynı zamanda doğa tutkunu. Rafting, traking, doğa yürüyüşleri, gibi sporların son dönemlerde Karadeniz turizmine önemli katkıları olduğunu düşünen Galipoğlu kış döneminde yavaşlayan turizme alternatifler yaratma eğiliminde olduklarını, Kayak ve Snowboard’ın da bunun en başında geldiğini söyledi.

Artvin ilinin coğrafi koşulları ve ulaşım olanakları göz önüne alındığında turlarla hareket etmenin hem etkinlikleri daha keyifli hale getirip hem de maliyeti düşürdüğünü söyleyen Serdar Galipoğlu, çok uygun fiyatlarla insanlara kayak yaptırma gayretindeyiz, amacımız bu sporu sevdirmek ve bölgeye hareket getirmek, Rize’den birleşerek günü birlik bir turla hem kayak hem çeşitli etkinlikler yapma fırsatı yakalamak Kafkasör yaylasının eşsiz güzelliğinde güzel bir gün geçirmek herkesi mutlu ediyor, biz buna öncülük etmek istiyoruz.” ifadeleri kullandı. 

Malzeme Kiralama İmkanı

Artvin şehir merkezine 17 km uzaklıkta bulunan pistin ana uzunluğu 800 metre genişliği 80 metre. Artvin şehir merkezinden 8 km uzaklıkta Kafkasör mevkiinde konaklama yapılabilme alternatifleri mevcut. Ayrıca tesislerde snowtrack ve kar motorları mevcut, Kayak için malzemelerinizi kendiniz temin edebildiğiniz gibi, tesislerde kiralama fırsatı da  var. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?