• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’DE “RÜZGÂRIN HATIRALARI”

Ödüllü Yönetmen Özcan Alper yeni filmi “Rüzgârın Hatıraları” için gün sayıyor. Türkiye-Gürcistan hattında Karadeniz’de geçen film bu yıl vizyona girecek.


Karadenizde-RüzgarınHatıraları-1


Patikaa.com / Haber Merkezi


‘Sonbahar’ ve ‘Gelecek Uzun Sürer’ filmleriyle yurt içi ve yurt dışından birçok ödül kazanan Özcan Alper üçüncü filmiyle geri dönüyor.

Aslen Artvin Hopalı olan Özcan Alper, Rüzgârın Hatıraları” adlı filmiyle yine çok konuşulacağa benziyor.

Alper üçüncü filmi “Rüzgârın Hatıraları”nın çekimlerine geçen yılın haziran ayında start vermişti. Çekimler Batum’un yanı sıra Artvin’in İlçeleri olan Borçka, Şavşat ve Hopa’da yapıldı.

Filmde Onur Saylak, Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün gibi dev sanatçılar rol aldı.

Karadenizde-RüzgarınHatıraları-2Çekimleri Türkiye ve Gürcistan’da yapılan film, senaryo aşamasında Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen L’Atelier Cinefondation’a seçilmişti. Proje ayrıca Hubert Bals, Cinemed Montpelier, Medienboard’dan ortak yapım geliştirme desteği almıştı.

Filmin konusu ise şu şekilde: “II. Dünya Savaşının son günlerinde, muhalif Ermeni şair Aram Türkiye’den kaçmak zorunda kalır. Aram’ın Karadeniz ormanlarındaki, Sovyet Gürcistan sınırına olan bu yolculuğu Türkiye’nin unutturulmaya çalışılan geçmişi ve sürgün hayatı ile ilgili ipuçları taşır.”

“Sonbahar” ve “Gelecek Uzun Sürer” filmlerinin ödüllü yönetmeni Özcan Alper’in yeni filmi “Rüzgârın Hatıraları” bu yıl sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

Karadenizde-RüzgarınHatıraları-3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?