• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’DEN BARIŞA VE SEVGİYE TÜRKÜLER

Karadenizli sanatçı Apolas Lermi Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 2. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda hayranlarıyla buluştu.


KARADENİZ’DEN-BARIŞA-VE-SEVGİYE-TÜRKÜLER-2Karadeniz türkülerini kendine özgü yorumuyla seslendiren ve herkese sevdiren sanatçı Apolas Lermi İstanbul Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 2. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda hayranlarıyla buluştu. Tulumun ve kemençenin uyumu, türküler eşliğinde dinleyicileri müziğin tadına vardırdı. Biraz eğlendiren, biraz da hüzünlendiren Ağlarım İnce İnce, Hamsi Koydum Tavaya, Gelin gibi parçalara dinleyiciler de katıldı. Lermi, “Dünyada ve ülkemizde acı dolu günler yaşanıyor. Sanat sadece eğlence değil. Şarkıların içinde göçler, acılar, hayatlar vardır. Hayat devam ediyorsa, sanat da devam etmeli. Müziği susturmayalım” dedi.

KARADENİZ’DEN-BARIŞA-VE-SEVGİYE-TÜRKÜLER-3“Gençlere En Büyük Mirasımız Ağaçtır”

Konser öncesinde 2. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın yapıldığı etkinlik alanını da kapsayacak olan Cumhuriyet Caddesi Yayalaştırma ve Bulvar Projesi’ni tanıtan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlara projeyi geniş kapsamlı anlattı. İçinde yakın tarih müzesi, semt pazarı, kamu binaları, gündüz bakımevi, meydan, yaya ve bisiklet yollarının bulunmasını planlandıklarını söyledi. İmamoğlu, “Üreteceğimiz her mekanda meydanlar, toplanma alanları ve yeşil alanlar olmalı. Bizlerin gençlere bırakacağımız en önemli miras ağaç” diye konuştu.

KARADENİZ’DEN-BARIŞA-VE-SEVGİYE-TÜRKÜLER-5Gecenin sürpriz konuğu Türk futbolunun golleriyle nam salmış sporcusu Hami Mandıralı da, 2. Bariş ve Sevgi Buluşmaları’nda olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Mandıralı futbol topu imzalayarak sevenlerine armağan etti. Ayrıca hayvan sahiplenmeye dikkat çekmek ve önemine vurgu yapmak amaçlı etkinlik alanında kurulan Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden engelli köpek sahiplenen bir hayvansever sahneye çıkarak duyarlığa vurgu yaptı. Sahiplendiği köpeğin adını Zilli koyan hayvansever, “En büyük dostlar hayvanlardır” mesajını verdi.

KARADENİZ’DEN-BARIŞA-VE-SEVGİYE-TÜRKÜLER-4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?