• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Kasım 2014

KARADENİZ’DEN GÜNEYE AŞKIN DİLİ “TÜRKÜLER”

Son yılların popüler müzik rengi Karadeniz ezgileri gün geçtikçe farklı renklerle zenginleşiyor, Bunlara bir yenisi Urfalı müzisyenlerden gelen çalışmayla eklendi.


10300888_1607100696184557_7379119982001252252_n

Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz ezgilerinin sadeceece Karadeniz’de değil tüm Türkiye’de her bölgede beğeni kazanarak ilerlemesi Karadenizli olmayan sanatçıların eserleri seslendirmeye başlamasıyla popülerlik kazanmaya başlamıştı. Çeşitli sanatçılar seslendirdikleri Karadeniz eserleri ile hem kendi repertuvarlarına yenilerini eklerken hem de Karadeniz’in zengin müziğine gün geçtikçe farklı bir renk katıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir klip bunlara bir yenisini ekledi, Aslen Urfalı olan müzisyenler Arpak Kardeşler seslendirdikleri Karadeniz türküsü ile dikkat çekti.

7 Eser’den biri Karadeniz’den

Mehmet ve Ekrem Arpak kardeşler uzun yıllardır müzik piyasasında yer alan müzisyenler, Daha önce de bir albümlerinde Karadeniz eserine yer veren ikili son albümlerinde bir karadeniz eseri seslendirip esere klip de çekerek büyük ilgi uyandırdılar. Aslen Urfalı olan kardeşler seslendirdikleri “Olur mi Yar” eseri şimdiden Karadeniz müziğinin zengin arşivinde kendine yer edinecek gibi. Klip çalışmasında Karadeniz’in yöresel kıyafetleri ile boy gösteren bir gençle çekilen klip Karadeniz’in dalgalı sahilinde geçiyor. 

İşte O klip ;


Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?