• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Ağustos 2014

KARADENİZ’E ‘İMERA’ DOĞDU

Karadeniz’e yeni bir ses geldi. Yıldıray Yanlı ve Hüseyin Ulusan, tarafından kurulan İmera Grubu, ilk basın toplantısını düzenledi.


imera2

Karadeniz’e yeni bir ses geldi. Yıldıray Yanlı ve Hüseyin Ulusan, tarafından Ocak ayında kurulan İmera Grubu, ilk basın toplantısını Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenledi.

İmera Grubu adına basın açıklamasını Grubunu’nun solisti Merve Yavuz yaptı. Yavuz, ilk olarak İmera adına açıklık getirdi ve Rumca’da Gün anlamına geldiğini söyledi. Merve Yavuz, “Köklerini Karadeniz’in doğasında, geçmiş günlere uzatan İmera, dallarını gelecek günlere ulaştırmayı ve geleceği uzanan bu dallarda yetiştirdiği her bir ürünü sizlere hak ettiği değerlerde sunmayı kendine gaye edinmiştir” dedi.

imera logoGrup logosunun da Karadeniz’e özgü olduğunu ifade eden Yavuz, “Logomuzda İmera’nın ilham aldığı üç önemli unsuru kullandık. Sümela tasviri tarihimizi, yeşil renkteki ağaçlarda Karadeniz’in doğasını, mavi renkte deniz ise, Karadeniz’i temsil etmektedir. Bu üç unsur ışığının ardından doğan İmera, ‘Her gün bir hikaye Karadeniz’de’ düşüncesi ile coğrafyamızın tozlu tarihinde kimsenin el sürmediği, kaybolmaya yüz tutmuş ezgileri ve hikayeleri ortaya çıkarmayı, korunmaya değer otantik yapısı ile müziği korumayı kendine hedef edinmiştir” diye konuştu.

Yavuz, İmera’nın çok yakında halkla buluşacağını da belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?