• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Nisan 2015

KARADENİZ’İN AV KÖPEKLERİ YARIŞTI

Samsun’un Bafra ilçesinde Karadeniz 4. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışmasında, av köpekleri mera alanına salınan bıldırcınları bulmaya çalıştı. Dereceye girenlerde ödüllendirildi.


AvKöpeğiYarışları-2Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu (KAYHAF) ve Bafra Kızılırmak AvcılarDerneği iş birliği ile düzenlenen “Karadeniz 4. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması” düzenlendi. Bafra Şeyhulaş Mahallesi Kızılırmak Adası mevkisinde bulunan merada 100 av köpeğinin katıldığı yarışmada, köpekler mera alanına salınan bıldırcınları bulmaya çalıştı.

AvKöpeğiYarışları-4Büyük ilgi gören yarışmada, mera alanında çadırlarını kuran avcılar havanın da soğuk olması nedeniyle yarışma saatini çadırlarının önünde yaktıkları ateş ve semaver çayını içerek ısındılar.

Gün boyu süren yarışlarda İngiliz Junyir yarışmasında Selim Hız’ın Luka isimli köpeği, İngiliz Irkları yetişkin de Baki Altunışık’ın Lena isimli köpeği, Continental Junyir da Gökhan Felek’in Karpi isimli köpeği ve Continental cinsi yetişkinlerde Mustafa Sebeci’nin Nero isimli köpeği birinciliği elde etti. Yarışmada birincilere kupanın yanı sıra av tüfeği hediye edilirken yarışmada 2. ve 3. gelen köpeklerin sahiplerine de bir torba köpek maması hediye edildi.

AvKöpeğiYarışları-3Yarışma sonunda yarışmaya katılan avcılar, hatıra olarak toplu fotoğraf çektirmesinin ardından Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nü protesto ettiler. Milli Parklar’ın avcılığın önünü kesen bir sitemi kendilerine dayattığını iddia eden avcılar, “Kotalı avcılık istemiyoruz” diye tepkilerini dile getirdiler.

Foto: Mustafa Yanıklar

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?