• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARADENİZ’İN İLK VE TEK HEYKEL BÖLÜMÜ ORDU ÜNİVERSİTESİNDE

Ordu Üniversitesinin (ODÜ) Güzel Sanatlar Fakültesine bağlı Heykel Bölümü, Karadeniz bölgesinde bir ilk olmayı başardı.


Ordu-Ünv-Heykel-1İlk kez 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayan ve hızlı bir şekilde fiziki oluşumunu tamamlayan Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü, Karadeniz bölgesinde tek olma özelliğine sahip. Fakülte tarafından birinci sınıfta temel eğitimlerini alan öğrenciler, daha sonraki yıllarda heykel dalında uzmanlık alanlarına yönlendirilerek kendi özgün tasarımlarını yapmaya başlayacaklar.

Öte yandan Ordu üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç’da, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümüne ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında kendisine eşlik eden Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Canan Zöngür’den bölümde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ordu-Ünv-Heykel-2Heykel Bölümü ikinci sınıf öğrencilerinin yaptığı çalışmalardan oluşan sunumları takdir eden ve bölümdeki atölye uygulamalarını yakından inceleyen Rektör Prof. Dr. Yarılgaç; ”Bilgi, beceri ve bireysel yaratıcılığın ön plana çıkartılarak desteklendiği, çağdaş bir anlayış temelinde yürütülen bu emek dolu çalışmalar, öğrencilere okul sonrası meslek yasamı için gerekli donanımları kazandıracaktır. Karadeniz Bölgesinde bir ilk olan bölümümüz, ülkemiz heykel sanatının gelişimini destekleyen kurumsal ve toplumsal düzeydeki tasarımların öncüsü olacaktır.” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?