• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

16 Nisan 2015

“KARADENİZ’İN RENKLERİ” RESİM SERGİSİ AÇILDI

Doğu Karadeniz illeri sanatçılarının eserlerinin yer aldığı serginin açılışı Trabzon Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirildi.


Karadeniz’in-Renkleri-Resim-Sergisi-Açıldı-2Doğu Karadeniz illeri sanatçılarının eserlerinin yer aldığı serginin açılışına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, eser sahipleri, sanatseverler, sanatçılar, öğrenciler ve yöneticiler katıldı.

Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen açılışta Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon’un kültür-sanat şehri olduğuna vurgu yaparak, “Trabzon ve bölge illerimiz; sanatın, sanatçının iyi yetiştiği, usta-çırak ilişkisiyle bu kültürün nesiller boyu devam ettiği bir bölgedir. Bu bölgede taşıdığı medeniyetin izlerini bugünden yarına aktaran güzel bir gelenek var. Bu geleneği sürdüren başarılı sanatçılarımız sayesinde kültürel zenginliğimizi her geçen gün farklı boyutlarla görüyoruz.

Karadeniz’in-Renkleri-Resim-Sergisi-Açıldı-3Kültür ve sanat birbirini besleyen, etkileyen damarlar gibidir. Sanatınız, kültürünüz, medeniyetiniz varsa turizmde de büyük bir potansiyeliniz var demektir. Deniz, kum, güneş turizminin dışında bölgemiz; kültür-medeniyet ve sanatla ilgili konuların yer aldığı bir destinasyon olma yönünde adımlar atıyor. Bu yönüyle ilimizin sanat ekinliklerini daha güçlü sunabilmesi ve bunu ziyaretçilerle paylaşması büyük önem kazanıyor. Hem ilimizden hem de komşu illerden gelerek burada eserini sergileyen bütün sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Öz, birbirinden usta sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergiyi gezerek incelemelerde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?