• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Kasım 2014

KARADENİZ’İN VAHŞİ DOĞASI PATİKAA’DA

Patikaa.com, Türk Herptil ve akademisyen Bayram Göçmen’in Karadeniz’de daha önce hiç görmediğiniz muhteşem görüntülerini sizlere aktaracak.


VahşiDoğa1Türkiye Kurbağa ve Sürüngenleri Gözlemciliği ve Fotoğrafçılığı Topluluğu Türk Herptil ve onun başarılı akademisyeni Bayram Göçmen, ülke genelinde olduğu gibi Karadeniz’de de çok önemli araştırmalar yaptı.

Çevre ve Doğa’ya dair haber ve araştırma dosyalarıyla da ön plana çıkan patikaa.com Turk Herptil ve Akademisyen Bayram Göçmen’nin Karadeniz’e dair özel çalışmalarını çok yakında sizlerle paylaşacağız.

Patikaa.com olarak Akademisyen Bayram Göçmen ve Türk Herptil ailesine teşekkür ederiz.

Akademisyen Bayram Göçmen kendini şöyle tanımlıyor;

Doğa tutkunu, sürüngen ve özellikle de engerek severim:) en-gereği kim sevmez ki?:))
Kurbağa ve sürüngen tutkunluğum, doğaya olan ilgimle başladı. Daha 7 yaşlarında iken bacaklarımın arasından geçen bir yılanı sevmek için yakalammaya çalışırken annem tarafından -o’na göre- kurtarılmıştım… Sürüngenlerle ilk tanışmamı da bu şekilde hatırlıyorum. Şİmdilerde duygusal bağ kurarak da yakın hissettiğim herptil dünyasının tanıtımı ve korunmasına yönelik her türlü çaba içerisindeyim. “İlmin sonu yok!” ama yaşatılması gereken onca biyolojik değerimiz var. Bilimselliğimin ötesinde esas tutkum onca zorluğa rağmen, herptillerle dost bir kitle oluşturmak en önemli görevlerimden birisi diye bakıyorum hayata. Bir hayvan türünün (Homo sapiens) üyesi olarak hayvanlarla birlikte olmak, doğada olmak ve herşeyi hissetmek bana büyük mutluluk veriyor. Bu belkide içinde bulunduğumuz sıkıcı atmosfer açısından da bir terapi. Doğa içtenliği ve güdülerine sahip herkesle dostum.
Temel hayat felsefem: “İyi bir insan, daima yeni başlayandır! – daima öğrenmeyi amaçlar” şeklinde. Seviyorum deyip hayvanların pet olarak evlerde hapsedilmesine, diğer bir deyişle pet sektörüne tamemen karşıyım.Çiçek nasıl dalında güzelse, hayvan da doğasında güzeldiranlayışındayım.
Herkese sevgi dolu paylaşımlar diliyorum:)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?