• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Kasım 2018

KARADENİZTÜRK TV KAPANDI

2010 yılında İstanbul’da yayın hayatına başlayan Karadeniz Türk televizyonu, ekonomik dalgalanmaları ve Türksat fiyat artışlarını gerekçe göstererek yayın hayatına son verdi.


Bir Karadeniz televizyonu daha kapandı. 2010 yılında İstanbul’da yayın hayatına başlayan ve sadece müzik yayını yapan Karadeniz Türk TV, geçtiğimiz yıl devredilmiş ve yeniden yapılanmaya gitmişti. Beşiktaş ilçesinden Bağcılar ilçesine taşınan ve yayın içeriğini zenginleştiren kanal, 1 Ekim 2018 itibariyle şartel indirdi.

İzleyiciler yeniden düzenleme, frekans değişikliği gibi gerekçeler beklerken üzücü haber ile karşılaştı. Kanal yönetimi resmi web sitesinden ilk olarak; “Değerli izleyicilerimiz, KaradenizTürk TV olarak yayın hayatımıza son vermiş bulunmaktayız. İlginiz için teşekkür ederiz” açıklamasını yayınladı.

Kanal yönetimi daha sonra ise: “Değerli izleyicilerimiz, Ekonomik dalgalanmalardan ve Türksat fiyat artışlarından dolayı, KaradenizTürk TV devredilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.” açıklamasını yayınladı.

Karadenizli izleyiciler şimdi KaradenizTürk TV’nin bundan sonraki akıbetini merak etmeye başladı.

Hatırlanacağı üzere daha önceleri Karadeniz bölgesinde yayın yapan bir çok kanal çeşitli gerekçelerle kapanmıştı. 

Ayrıca İstanbul’da Karadeniz temalı yayınlar yapan Karadeniz TV, Kral Karadeniz, Kanal G gibi bir çok kanalın da yayın hayatı son bulmuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?