• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Ağustos 2015

KARAGÖL YAYLASI TURİZM PROJESİ BAŞLIYOR

Turizm yatırım alanı ilan edilmesi planlanan Karagöl yaylasındaki turizm projesi içinde yapılacak yatırımlarla bölge bir cazibe merkezi olacak.


KARAGÖL-YAYLASI-TURİZM-PROJESİ-BAŞLIYOR1Ordu-Giresun havalimanına 72 km uzaklıkta olan ve 3.000 dekar alan üzerine kurulması planlanan turizm alanında Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen uzmanlarca incelemede bulunuldu.

Turizm yatırım alanı ilan edilmesi planlanan Karagöl yaylası projesi içinde; 2016 yılında yapımına başlanacak taş kaplama beton dolgu ile 30 hektar yüzey alanı, 25 mt derinliğe sahip 10 milyon’ye DSİ tarafından yapılacak olan gölet, 600 yataklı otel, her biri 5,5 km uzunluğa sahip 7 ayrı kayak pisti, at ve jip safari alanları, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, organik et üretim merası ve diğer turizm amaçlı aktivite merkezleri ile bir cazibe merkezi olacak.

Konu ile ilgili yerinde incelemede bulunarak açıklama yapan Giresun Valisi Hasan Karahan, “Giresun 400’den fazla yaylası ile yayla cenneti olan bir şehrimiz. Yaylalarımızı koruyarak turizme kazandırma amacı ile yaptığımız çalışmalar ile Giresun Türkiye’de ön plana çıkıyor. Ortadoğu pazarına yapmış olduğumuz METEX Fuarının dönütlerini alıyoruz. Bu yıl geçen yılara oranlara Giresun turizminde gözle görülür bir artış yaşıyoruz. Yerli ve Arap turistler tüm yaylalarımızdan faydalanıyor ve döviz bırakıyorlar. Karagöl projesi Türkiye’de Karadeniz’i ve Giresun’u ön plana çıkaracak harika bir proje, biz de proje ile yakından ilgileniyor, süratle ve doğayı koruyarak hayata geçmesi için çalışıyoruz”dedi.

KARAGÖL-YAYLASI-TURİZM-PROJESİ-BAŞLIYOR2Giresun Milletvekili Adem Tatlı da yaptığı açıklamada “Karagöl projesi Türkiye’de yayla turizminin yıldız projesidir. Proje alanına ulaşım için gerekli olan yol yeşil yol kapsamına alındı. Projenin 3. fazında Sarayburnu camiinden 49 km mesafe ile 50 kişilik kabinlerle direk bu turizm merkezimize turistleri taşıyarak çok farklı bir destinasyon oluşturacağız” dedi.

Yapılan inceleme gezisine; İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın, Bulancak Kaymakamı Tayfur Elbasan, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, Aydındere Belediye Başkanı Nuri Demir, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, DSİ 22.Bölge Müdürü Mahmut Berber, 226. Şube Müdürü Mehmet Geldi, TKDK Başkanı Emin Serdar Kurşun, DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner de bulundular.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?