• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘KARDEŞİM BENİM 2’ FİLMİNİN ÇEKİMLERİ RİZE’DE YAPILIYOR

Geçen yıl vizyona giren ve büyük beğeni toplayan ‘Kardeşim Benim’ adlı film yoğun ilgi sonrası ikincisin çekilmesine karar verilmişti. Filmin ikinci serisinin önemli sahneleri Rize’de çekiliyor.


‘Kardeşim Benim’ filminin 2.’sinin çekimleri Rize’de yapılıyor. Filmin ilk serisi 15 Ocak 2016 tarihinde vizyona girmiş, başrollerde Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver’in yer almış; 2.070.692 seyirci tarafından izlenmişti.

Film yoğun ilgi görünce yapımcılar tarafından ikincisinin çekilmesine karar verilmişti. İlkinde İstanbul ve Ege bölgesinden sahneler vardı. İkincisinde ise Karadeniz sahneleri ağırlık olacak.

Burak Özçivit ve Murat Boz filmin ikinci serisinde yine yer alırken Aslı Enver’in bıraktığı Zeynep karakterini Leyla Feray canlandıracak.

24 Kasım 2017 tarihinde vizyona girmesi planlanan filmin çekimleri için Rize’ye gelen ünlü oyuncular, sosyal medya hesapları üzerinden bol bol fotoğraf paylaşarak Rize’ye hayran kaldıklarını ifade ettiler. Filmin çekimleri, Rize merkez, Pazar ve Çamlıhemşin ilçelerinde gerçekleştiriliyor. İlerleyen günlerde diğer ilçe ve yaylaların kullanılması da bekleniyor.

Öte yandan Burak Özçivit ile geçtiğimiz ay evlenen Fahriye Evcan’da çekimlerde eşini yalnız bırakmadı.

Yetkililer ‘Kardeşim Benim 2’ filminin bölge tanıtımına önemli katkısı olacağını özellikle turizme artı ivme kazandıracağını belirtiyorlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?