• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARMATE’DEN YENİ ALBÜM: BENDİ

Karadeniz’in sevilen müzik grubu Karmate ‘Bendi’ adlı albüm ile yeniden sevenleriyle buluştu. Beşinci albüm olma özelliği olan Bendi’de 16 türkü yer alıyor.


karmatebendialbum-2


Patikaa.com / Haber Merkezi


Karmate ‘Bendi’ ile müziksevere merhaba dedi. 2008’de Nani, 2010’da Nayino, 2013’de Zeni ve 2015’de Ona albümleriye Karadeniz müziğinde haklı bir yer edinen Karmate bu kez Bendi ile sevenleriyle buluştu.

Karmate grubu bendi albümüne ilişkin olarak şu ifadeleri kullandılar;

“Merhaba Karmate’nin Mısır taneleri

Değirmenin suyu Zaman Zaman bulanıkta aksa öğüttüğü mısırlar aynı berraklıkta işlenir gönül soframızda .Değirmenin yönü yolu değişmez.Taşlar aşınır yerine yeni taşlar eklenir değirmen yani (karmate) işleyişini ,döngüsünü ruhunu ,ritmini ,yitirmeden tamamlar . 2008’den bu yana imece usulu yaptığımız Nani,Nayino,Zeni ve Ona isimli çalışmalarımıza yeni bir albüm ekleyerek 2016’ya Bendi adlı albümümüzü; Karadeniz’in çoşkusuyla,hüznüyle,emek ile harmanlayıp sizlerle buluşturuyoruz .

Oluşumumuzun başlangıcında söylediğimiz gibi türkülerimizin otantik yapısını bozmadan işleyip tozlu raflara yeni eserler (Mısır’lar) serpiştirdik . Bunu birlikte yaşadığımız Zaman içerisinde naçizane yapmaya çalıştık Karmate hepimizin ;kapısı ardına kadar açık duyabilene ritmini yakalayabilene… Sevgiyle kalın.”

İşte Albümde Yer Alan Türküler

1. Kara Ağaç Fidani
2. Yosmam
3. Senun İçun Sevduğum
4. Garip Hamsi
5. Emine
6. Eski Hatıralar
7. Sol Yanım
8. Savurdum Yureğumi
9. Bedalim
10. Nazar
11. Usandım
12. Yapma Dedum
13. Hey Moli
14. Karşida Hozan Tarla
15. E Çonaşkimi
16. Skani Tolepe

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?