• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

31 Ekim 2014

KARMATE’YE YENİ SES YENİ SOLUK

“Karmate” genç müzisyen Gizem Memişoğlu’nu arasına katarak yoluna devam edecek.


1010789_10203129915708629_4425622530486771428_n

Patikaa.com / Özel Haber


2008 yılında kurulan ve kısa sürede büyük bir beğeni ile Karadeniz’de ve tüm Türkiye’de sevilen gruplar haline giren “Karmate” kurucularından Resul Dindar’ın 2012 yılında müzik hayatına solo albümlerle devam etme kararının ardından yaşadığı değişim devam ediyor. Karmate grubu bundan sonra yoluna Genç Müzisyen Gizem Memişoğlu’nu da alarak ile devam edecek. otantik Karadeniz türkülerinin popüler kültürün içinde kaybolup gitmemesi için çaba gösteren gruplardan olan Karmate Karadeniz türkülerini Türkçe, Megrelce, Gürcüce, Hemşince, Rumca söyleyerek buna hizmet eden gruplar arasında. Grup yakın bir zamanda önemli bir karar alarak kendileri ve Karadeniz müziği adına önemli bir adım attı. Bünyesine kadın bir müzisyen katan grup Emrah Nar ile birlikte yoluna genç solist Gizem Memişoğlu ile devam edecek, Karmate türkülerini artık birlikte söyleyecekler.

Merak Edilen Ses Gizem Memişoğlu

Karadeniz’de büyük beğeni ile dinlenen grubu Karmate’nin yeni solistlerinden Gizem Memişoğlu müzik hayatın küçük yaşta başladı, müzik eğitimine Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı’nda 4. sınıf öğrencisi olarak devam eden genç solist aslen Artvin Hopalı.

İlk Röportaj Patikaa.com’a

Karadeniz’in yeni sesi ve uzun yıllar müzik dünyasına hizmet edecek olan Gizem Memişoğlu Karmate Grubu ile ilk röportajını da Patikaa.com’a verdi. Attığı bu önemli adımın bilincinde olduğunu ifade eden Memişoğlu müzik severlere her türden müzikle katkı sunmak ve başarılı olmak için çalışacağını söyledi.

405680_3251467936446_1830788065_nKarmate Tanışması Tam Bir Tesadüf

Manisa’da Karmate konseri sırasında aniden gelişen bir durumda kendisini tanıyan değerli müzisyen büyüklerinin isteği üzerine bir sahne fırsatı aldığını,buna ilk başta şaşırdığını ifade eden genç müzisyen orada aldığı pozitif tepkiler ve sonrasında gelen “Bu değirmende sen de ol” teklifi ile bambaşka bir durumun ortaya çıktığını ve Karmate ile yola koyulduklarını söyledi. 23 yaşındaki Gizem Memişoğlu devam ettiği okulunda Kabak Kemane çalıyor ve bir yandan Panduri öğrenmeye devam ediyor. İki Karmate konseri ile sahne tozuna alışan genç solist konserlere devam edecek ve Karmate’nin ilk albüm çalışmasında Emrah Nar ile birlikte stüdyoya girecek. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?