• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KARTAL’DA İKİ ATMACA COŞTURDU

İstanbul’da düzenlenen Kartal Festivalinde sahne alan Karadeniz sanatçıları Hülya Polat ve Resul Dindar muhteşem konserlere imza attılar.


kartalkonser1

İstanbul un Kartal ilçesinde düzenlenen Kartal Festivalinde Karadeniz fırtınası esti. Karadenizli sanatçılar Hülya Polat ve Resul Dindar festivalde katılanlara unutulmaz bir gece yaşattılar.

kartalkonser2Festivalde ilk olarak Hülya Polat sahne aldı. Polat seslendirdiği türkülerle Kartallıların kalbini fethetti. Kartallılar Karadeniz şarkılarıyla festival coşkusunu doyasıya yaşadılar. Sanatçı Hülya Polat’a da Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına plaketini Kartal Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin ve Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Tirgil takdim ederek yaşatmış olduğu gece için teşekkür etti. Sanatçı Hülya Polat’ta hem Kartallılara hem de Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e festival kapsamında hayranlarıyla buluşturma fırsatı verdiği için teşekkür etti. Karadeniz Halk Oyunları ekibi de gösterileriyle Kartallıları coşturdu.

kartalkonser3Kartal Festival kapsamında sahne alan son isim ise Resul Dindar oldu. Daha önce yedi yıl Kartal’da oturduğunu söyleyen Dindar, söylediği Karadeniz türküleri ile Kartallıların kalbinde taht kurdu. Sonrasında Trabzon Spor formasını giyerek sahneye çıkan Resul Dindar’a Kartallı dinleyiciler Kartal Spor’un atkısını hediye ettiler. Resul Dindar, Karadenizli Sanatçı Kazım Koyuncu’yu da anarak ona ait olan “Ayrılık” adlı şarkısını seslendirdi. Dindar konser sırasında hem büyük usta Neşat Ertaş’ı, hem de Ahmet Kaya’yı andı, onların şarkılarını söyledi. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Mermertaş, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Resul Dindar’a Kartal plaketi takdim etti.

kartalkonser4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?