• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KAZIM KOYUNCU FİLMİ VİZYONA GİRİYOR

Kazım Koyuncu’nun hayatının anlatıldığı “Yağmur-Kıyamet Çiçeği” adlı film, sanatçının 43.doğum günü olan 7 Kasımda vizyona girecek.


kazımkoyuncufilm1


kazım

Patikaa Haber Merkezi


Sanatçılığı ve dünya görüşüyle tüm Türkiye’nin kalbinde özel bir yer edinen Kazım Koyuncu’nun hayatı film oluyor. Uzun yıllar mücadele ettiği amansız hastalığı nedeniyle 33 yaşındayken aramızdan ayrılan Karadenizli sanatçının hayatı, “Yağmur – Kıyamet Çiçeği” adlı filmde hayat buluyor.

Filme Kazım Koyuncuyu Engin Hepileri canlandırdı. Sevtap Özaltun, Altan Erkekli, Hüseyin Avni Danyal ,Erkan Köstendil, Devrim Saltoğlu, Devrim Yakut ve Settar Tanrıöğen gibi güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken sanatçının, 43.doğum günü olan 7 Kasım 2014’te vizyona girecek.

Yapımcılığını Gülay Kuriş’in yaptığı ve Onur Aydın’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmde Koyuncu’nun hayatının yanı sıra Çernobil faciası, yabancı kadın ticaretinin doğuşu ve Trabzonspor’un 1995-1996 yılında bir golle şampiyonluğu kaçırması da konu ediliyor.

Öte yandan çekimleri Hopa’da Kazım Koyunu’nun doğup büyüdüğü Yeşilköy’de (Pançol) gerçekleşen ve bugüne kadar Uluslararası İpek Yolu Film Festivali ve Antalya Altın Portakal Film Festivali gibi birçok festivale davet edilen film 21. Altın Koza Film Festivali’nde ilk 12 film arasından finale kaldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?