• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

10 Ağustos 2015

KEMALPAŞA’DA HALKEVLERİ HALK FESTİVALİ YAPILDI

Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde bu yıl 12. düzenlenen ve 3 gün süren Kemalpaşa Halkevleri Halk Festivali yöre halkının katılımıyla gerçekleştirildi.


KEMALPAŞA’DA-HALKEVLERİ-HALK-FESTİVALİ-YAPILDI-4Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde bu yıl 12’incisi düzenlenen Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 3 gün süren birbirinden değişik etkinliklerin ardından sona erdi.

“Doğanın ve yaşamın talanına karşı diren Karadeniz” sloganıyla bölgenin dört bir yanında Yeşil Yol’a, maden şirketlerine, HES’lere taş ocaklarına karşı direnişi büyüten Karadeniz halkının mücadelesini tema olarak belirleyen Festival, Kemalpaşa Meydanı’ndan start aldı.

KEMALPAŞA’DA-HALKEVLERİ-HALK-FESTİVALİ-YAPILDI-2Festivalin gündüz programlarında; çocuk ve kadın korosu mini konserler verdi. Festivalde düzenlenen değişik sportif etkinliklerde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Festival kapsamında Belediye Uğur Mumcu parkında gazeteci Özgür Mumcu ve İsmail Saymaz’ın katılımıyla “Türkiye, Savaş ve Ortadoğu” konulu bir de panel düzenlendi. Panele Kemalpaşa halkının yoğun ilgisi vardı.

KEMALPAŞA’DA-HALKEVLERİ-HALK-FESTİVALİ-YAPILDI-3Festivalin akşam programlarında; Salih Yılmaz, Ayşenur Kolivar, Erdal Bayrakoğlu, Grup Abdal, Grup Üçırmak, Tanju Topal ve Yusuf Aydın sahne aldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?