• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KENDİ OBJEKTİFİNDEN HAYAT DAİR

Aslen Giresunlu olan ve dünyanın en iyi 7 fotoğrafçısından biri olarak gösterilen Ara Güler Habertürk’ten Evrim Emre Çolakoğlu’na  ilginç açıklamalarda bulundu


Güler'in fotoğrafları Seul yolcusu

Patikaa.com / Haber Merkezi


Giresun Şebinkarahisarlı dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler geçtiğimiz günlerde Habertürk’ten Evrim Emre Çolakoğlu’ ile ilginç bir söyleşi gerçekleştirdi. Çolakoğlu’nun sorularını yanıtlayan Güler geçmişe ve hayatına dair önemli açıklamalarda bulundu. Dünyaca Ünlü sanatçı Ara Güler, 64 yıllık hayatına dair kesitlerde bilinmeyen yönlerini anlattığı röportajda Çocukken Atatürk’ü gördüğünü söylerken, politikadan sinemaya, evliliklerinden pişmanlıklarına kadar bir çok konuda samimi açıklamalarda bulundu. 

Güler, kariyeri boyunca en unutmadığı anı şöyle anlatıyor:

10 sene gittim Cannes’a, çok şeyler yaşandı. Sophia Loren’i bilir misin? Onun asansöre bindiğini görünce asansöre binmistim ben de. Yukarı çıktık beraber. Otel odasının ortasında da yatak var. Kadın yorgundu. Ayakkabılarını çıkardı, yatağın üzerinde oturdu. “Burada böyle dururken resmini çekebilir miyim?” dedim. Çek diyince birkaç tane çekip Türkiye’ye gönderdim. Burada da afiş yapmışlar: “Muhabirimiz Ara Güler Sophia Loren’in yatak odasında” diye. Laf mı bu şimdi?
‘Picasso resmimi yaptı’

Orjinal Picasso Resmi

Röportajda dünyaca ünlü ressam Picasso ile olan bir anısını anlatan Güler “Ben kendim uğraşıp uğraşıp görüşememiştim Picasso’yla. Herif yanına adam sokmuyor. Yoksa resim yapamaz. Bizim yayınevi kitabını basacakti. Patron da meyhane arkadaşım, “Beni götürmezsen konuşmam seninle” dedim. Öyle gittim. Picasso da sevdi beni, “Sen benim bu kadar fotoğrafımı çekiyorsun, ben de senin resmini çizeyim” dedi. Türkiye’de bir adet orijinal Picasso var, benim evde”  diyerek bilinmeyen yönlerini anlattı. 

Röportajın tamamı için buraya tıklayın

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?