• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

30 Ağustos 2014

KIRSAL TURİZMİ DESTEKLEMEDE TRABZON 1.SIRADA

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun kırsal turizmi destekleme konusunda Trabzon’un Türkiye birincisi olduğunu söyledi.


trabzonilsırada1Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun projeleri hakkında TKDK İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu’dan bilgi aldı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun kırsal turizmi destekleme konusunda Türkiye birincisi olduğunu belirten Trabzon Valisi Abdil Celil Öz” Yeni hizmet ofisimizde tarım teşkilatı ve sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içersinde daha gayretli bir çalışma ile Avrupa Birliği üyelik öncesi mali yardımları kapsamında gelen ödenekleri maksimum düzeyde kullanmak için genel ilkeler çerçevesinde çalışmalar yürütülüyor. Bugüne kadar yaklaşık 7 milyon devam eden projelerle beraber 11-12 milyona yakın bir desteğimiz var. Destekler bakımından Kırsal turizm alanında Türkiye genelinde 42 bölge içersinde birinciyiz su ürünleri işletmeciliği ve pazarlamasında ise ikinciyiz. Bugüne kadar gerçekleştirilen projelerle 310 kişi istihdam edildi. Güçlü bir teknik ekibimiz var. Bütün branşlarda çalışan uzmanlarla beraber iyi bir çalışma yürütürsek daha fazla faaliyetlerimiz olur. Bugüne kadar ağırlıklı olarak kırsal turizm, su ürünleri işlemeciliği, hayvancılık, arıcılık ve diğer alanlarla ilgili faaliyetlerimiz var. Dolayısıyla bölgenin potansiyeline uygun önceliklerle çalışıyoruz. Trabzon’da her alanda yatırıma ihtiyaç var. Kırsal turizmde, su ürünleri işlemeciliği, tarım ve hayvancılık alanında da var. Bu alanlardaki çalışmaları azami şekilde sürdürelim. Bu çalışmaları tarım teşkilatımızla beraber biraz daha araziye göre yürütürsek daha fazla çiftçiye ulaşırız “dedi.

trabzonilsırada2Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun projeleri hakkında bilgi veren İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu “Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında toplam olarak şu anda 31 tesise destek verdik.. Devam eden projelerimiz içerisinde bu yılsonunda bir otelimiz tamamlanıyor. Onun dışında destek verdiğimiz birisi Akçaabat’ta diğeri Sürmene’de İki tane hayvancılık ve 17 tane de arıcılık projemiz var. Bu yılsonuna kadar 4 trilyon daha destek vereceğiz. Önümüzdeki çağrı döneminde şimdiden yoğun bir talep oluştuğunu görüyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?