• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KLASİK MÜZİK KARADENİZ KIYILARINDA

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), aralarında Samsun ve Sinop’un olduğu illerde klasik müzik konseri verecek.


KlasikMüzikKaradenizde4


Patikaa.com / Haber Merkezi


Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası CSO, 24-29 Kasım tarihleri arasında 5 şehirde “Kampüste Senfonik Akşamlar” turnesi kapsamında konser düzenleyecek. Doğuş grubunun ana sponsor olduğu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile birlikte yürüttüğü “Kampüste Senfonik Akşamlar” turnesinin beşincisini Karadeniz Bölgesi’ndeki üniversitelerde gerçekleştirilecek.

Ziyaret edilen tüm illerde yoğun ilgi ile karşılanan ve bu yıl 24-29 Kasım tarihleri arasında ücretsiz düzenlenecek turne kapsamında CSO; Sakarya Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Sinop Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde konserler verecek.

CSO’nun Bu Yılki Durakları Arasında Samsun ve Sinop’da Var

KlasikMüzikKaradenizde224 Kasım Pazartesi Sakarya Üniversitesi ile başlayacak “Kampüste Senfonik Akşamlar” turnesi, 25 Kasım Salı günü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, 27 Kasım Perşembe günü ise Bartın Üniversitesi’ndeki konserle devam edecek. CSO, 28 Kasım tarihinde Sinop Üniversitesi’nde gerçekleşecek konserin ardından, 29 Kasım Cumartesi günü Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nde vereceği konserle turneyi noktalayacak. CSO, toplam 5 ilde bulunan müzikseverlerle her akşam saat 19.30’da buluşacak.

3 Tenor ve İdil Biret Bir Kez Daha CSO ile Sahnede

ŞeRengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası; Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Sinop konserlerinde 3 Tenor olarak tanınan Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar’a, Samsun’da ise dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’e eşlik edecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?