• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Ağustos 2015

KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARI BULUŞTU

Trabzon’da, Karadeniz’in farklı yerlerinden Samsun, Ordu, Artvin ve Giresun illerinden gelen klasik 52 otomobil göz kamaştırdı.


KLASİK-OTOMOBİL-TUTKUNLARI-BULUŞTU-1Trabzon’da, klasik araç tutkunları araçlarını görücüye çıkardı. Trabzon’da bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte yılların eskitemediği arabalar meraklıların beğenisine sunuldu. Samsun, Ordu, Artvin ve Giresun, Trabzon başta olmak üzere Karadeniz’in farklı yerlerinden gelen klasik 52 otomobil göz kamaştırdı.

KLASİK-OTOMOBİL-TUTKUNLARI-BULUŞTU-3Klasik otomobil etkinliğini ziyaret ederek araçları inceleyen Trabzon Valisi A. Celil Öz ” Bu organizasyonlar sayesinde geçmişe saygıda bulunulduğunu belirterek şöyle konuştu: “Doğu Karadeniz Bölgemizde, Samsun’dan Artvin’e kadar ki bölgedeki antika araç sahipleri güzel bir organizasyon yaptı. Bu organizasyonla hem geçmişe saygının hem de değerlere sahip çıkmanın güzelliği yaşandı. Gelecekte bu buluşmalar daha da kurumsal hale gelirse hem insanlarımızın bir araya gelerek bu değerleri paylaşmasına hem de bölgenin tanıtımına büyük katkıları olacağını düşünüyorum.”dedi.

KLASİK-OTOMOBİL-TUTKUNLARI-BULUŞTU-2Trabzon Klasik Otomobilciler Başkanı Alaatin Abanoz, 13 yıldır sürdürdükleri etkinlik çerçevesinde bir araya geldiklerini belirterek, “Bu etkinliğimize çevre illerimizden de katılımlar oluyor. En düşük modelimiz 1959 model, en yüksek modelimiz ise 1976 modeldir. Her yıl belirli bir alanda toplandıktan sonra araçlarımızla beraber şehir turu atıyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?