• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KONSERVATUAR KAYITLARI BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğüne bağlı Konservatuar, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına start verdi.


OrduKonservatuvarkayıt1Ordu’da sanatseverler için müjdeli haber. Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğüne bağlı Konservatuar, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılına start verdi. 15 Kasım’da başlayan yeni dönemde Konservatuar, geçici olarak Altınordu ilçesi Güzelordu İlkokulu’nda eğitim veriyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü İle İşbirliği Yapılıyor

Sosyal ve Kültürel alanda kendine güvenen başarılı gençler yetiştirmek, Güzel Sanatlar Lisesi’ne öğrenci hazırlamak, Konservatuarlar, Eğitim Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Fakülteleri (tiyatro, müzik, resim) bölümlerinin alt yapısını oluşturmak amacı ile kurulan Ordu Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, 2014-2015 eğitim öğretim yılında Ordu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde hareket ederek, ücretsiz eğitim veriyor.

Geçici Derslikler Güzelordu İlkokulunda

Ordu Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, yeni kurs eğitim binası konusunda çalışmalarına devam ederken, yeni bina faaliyete geçinceye kadar Altınordu ilçesi Güzelordu İlkokulu’nda hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.

Yeni eğitim döneminde tiyatro, piyano, keman, halkoyunları ve resim alanlarında açılan kurslara, çocukların ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten yetkililer; bağlama, yan flüt, satranç, ney, gitar, klarnet, çocuk korosu, bale, bateri, ses eğitimi, kanun, ud ve bando kurslarına da kayıtların devam ettiğini ifade ettiler.

Kayıtlar Devam Ediyor

Konservatuarın özellikle büyüme çağında olan çocukların gelişimini ve yaratıcılığını destekleyen en etkili yer olduğuna dikkat çeken Konservatuar yönetim kadrosu, bu nedenle sanata gönül veren çocukları, gençleri ve tüm Ordu halkını konservatuara kayıt için beklediklerini söyleyerek, kayıtlarla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların (0452) 223 19 91 numaralı telefonu arayarak bilgi alabileceklerini belirttiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?