• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KORHAN ÖZYILDIZ SOLO BAŞLANGICI “SALINCAK”LA YAPTI

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Korhan Özyıldız, ilk solo çalışması “Salıncak” ile müzikseverlerin karşısına çıktı.Patikaa.com / Haber Merkezi


Karadeniz müzik grubu Marsis’in solisti Korhan Özyıldız bu kez solo çalışmasıyla karşımıza çıktı. Marsis Grubu’ndan ayrılan genç müzisyen “Salıncak” isimli tekli çalışması ile müzikseverlerle buluştu.

Vocal Records etiketiyle yayınlanan “Salıncak” isimli tekli çalışmasının sözleri Serhan Pirpir ve Orhan Kemal Topal’a, düzenlemeler Korhan Özyıldız ve Abdurrahman Tarikçı’ya müziği ise Korhan Özyıldız’ın kendisine ait.

“Salıncak’ın video klibide yayınlandı. Rize yaylalarında çekilen klibin yönetmenliğini Enes Bilal Taşçı yaptı. Klip izleyenlerin beğenisini kazandı.

Öte yandan ‘Salıncak’ dijital platformlarda satışa sunuldu.

Korhan Özyıldız Kimdir?

Korhan Özyıldız 1986 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinde doğdu. Lise yıllarında izlediği ilk konserden sonra bir gitar alarak geri kalan hayatında müzik yapmaya karar verdi. Zamanla müzik üzerine yoğunlaşmaya başlayınca artık kaçınılmaz yolculuk fikri kafasına girmişti ve İstanbul yolu göründü. 2004’ün ortalarında İstanbul’a geldi. Gelişinden yaklaşık 6 ay sonra memleketten de tanıdığı Ceyhun Demir ile birlikte Marsis’i kurdu. 2018 yılında ise Marsis’ten ayrıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?