• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KRAL TV ÖDÜLLERİNDE KARADENİZLİ İSİMLER

Türkiye’in en prestijli müzik yarışması ‘Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde aday isimler belli oldu, Oylamada bir çok ünlü arasında Karadenizli isimler de dikkat çekiyor.


kral-muzik-odulleri-667x310Patikaa.com / Özel Haber


Bu yıl 21. Kez düzenlenen ve müzik dünyasında yılın en iyilerinin belirlendiği ‘Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde yarışacak aday adayları belirlendi. Oylamaya katılacaklar MÜYAP 2014 yılında yayınlanan albüm ve single’lar verilerine göre hazırlanmış olan aday adaylarını 1 Mayıs Cuma akşamına kadar her kategoride favori 5 adaya oy vererek gerçekleştirebilecek. MÜYAP verilerine göre 2014 yılında yayınlanan albüm ve single’lar; MÜYAP 2014 Fiziki Satış ve Dijital Download Listeleri Radyomonitör 2014 Yılı Radyolarda En Çok çalan şarkı ve Şarkıları En Çok çalınan şarkıcılar listeleriyle birlikte 200 Kişilik Uzman Jüri ve Sizlerin Oylarıyla Seçilecek Adaylar, kıyasıya yarışacak.

Müzik dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen ve her yıl müzik piyasına damga vuran isimlerin yarıştığı Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde bu yılda bir çok dalda ödüller verilecek. En iyi enstrümantal, en iyi cover, en iyi remix, en iyi albüm, en iyi şarkı, en iyi kadın şarkıcı, en iyi erkek şarkıcı,en iyi klip, en iyi single gibi bir çok dalda ödül sahibini bulacak.

Karadenizli İsimler Ödül İçin yarışacak

Türkiye’nin en iyilerinini seçileceği ödül oylamasında Karadeniz’den bir çok isim de ödül için yarışacak. Cengiz Kurtoğlu bir çok dalda aday adayı olarak oylamada en dikkat çeken isim oldu, Sanatçı en iyi albüm, en iyi şarkı, en iyi sanatçı, en iyi erkek sanaçı, en iyi klip ve en iyi düet alanında ödüle aday gösterildi.

En İyi Erkek Sanatçı

Bu yıl en iyi erkek sanatçı alanında bir çok ismin arasında Cengiz kurtoğlu, Selçuk Balcı, İsmail Türüt, Mustafa Topaloğlu, Resul Dindar gibi Karadeniz müziği sanatçıları yer alırken Tarkan, Altay, Yusuf Güney, Sinan Özen gibi isimler pop tarzları ile ödül için oylanacak.

En İyi Kadın Sanatçı

En iyi kadın sanatçı kategorisinde birbirindne ünlü isimler arasında Karadenizli isimlerden dikkat çekenler pop müzik şarkıcısı ve yıldız isim Gülşen, farklı tarzı ile bilinen Öykü Gürman ve Gaye Aksu ile Karadeniz ezgilerinin sesleri Hülya Polat ve Zeynep Başkan oylamada oylanacak kadın isimler arasında.

En İyi Klip

En iyi klipler oylamasında bir çok başarılı klip arasında oylamada göze çarpan isimler ise ismail Türüt’ün ilginç klibi ‘Soğanın Cücüğü’.  Cengiz Kurtoğlu’un ‘Saklı Düşler’ klibi, Öykü Gürman’ın ‘Nem Alacak Felek Benim’ klipleri. Tarkan-Nazan Öncel ortaklığında hazırlanan klip ve Yusuf Güney’in ‘Hazin’ klipleri pop müzik severlerin oylamada beğenisine sunulacka diğer kliplerden.

En İyi Single

Son yıllarda bir çok isim albüm yerine çıkardıkları single’lar ile dinleyicileri ile buluşurken 2014 yılında da bir çok çalışma oylamada aday oldu. Selçuk Balcı Ağır Ağır adlı çalışması ile oylamada adaylar arasında yine Öykü Gürman, Hülya Polat ve Karadenizli isim Sinan Özen En iyi single alanında aday adayları arasında.

Oylamaya katılmak için Buraya tıklayın

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?