• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

22 Aralık 2014

KÜPLÜCE KIR EVLERİ TURİZME KAZANDIRILDI

Artvin’in Yusufeli ilçesinde bulunan Küplüce Kır Evleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından turizme kazandırıldı.


KüplüceKırEvleri3Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Artvin Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarından Altıparmak Tabiat Parkı ve Kaçkar Dağları Milli Parkı Yusufeli Bölümü sahalarına ortak ulaşım güzergâhı üzerinde alanı daha iyi tanıtabilmek ve alanlara gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için alana kurulumu gerçekleştirilen Ahşap Kır Evleri ve İdare Ziyaretçi Tanıtım Merkezi tamamlanarak ziyaretçilerin hizmetine hazır hale getirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü tarafından, Kaçkar Dağları Milli Parkı, Altıparmak Tabiat Parkı ve Çoruh Vadisi YHGS’ na gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yaptırılan kır evleri; tabii dokuyla uyumlu tamamen ahşap malzemelerden yapılmış olup, 4 kişilik bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

KüplüceKırEvleri2Alanda yapılan hizmetler hakkında açıklama yapan DKMP 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut; “Alana gelen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve alanı daha iyi tanıtabilmek için Kaçkar Dağları Milli Parkı, Altıparmak Tabiat Parkı ve Çoruh Vadisi YHGS’ nın ortak ulaşım noktası olan Küplüce köyü sınırları içerisinde Bölge Müdürlüğümüzce İdare Ziyaretçi Tanıtım Merkezi ve Ahşap Kır Evlerimiz tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmiştir. Bu sayede korunan alanlarımıza gelen ziyaretçilere alanlarımıza girmeden önce bilgilendirme ve tanıtım yapılacak olup, ziyaretçilerimizin talepleri karşılanacaktır.” dedi.

Alan üzerinde gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kır lokantası yapılacağını ifade eden Bulut; alanın hazırlanması sürecinde destek ve yardımlarını esirgemeyen Yusufeli Kaymakamlığı ve DSİ 26. Bölge Müdürlüğüne, çalışmalarından dolayı DKMP 12. Bölge Müdürlüğü personeline ve firma elemanlarına teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?