• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

KURTULUŞA ÖZEL ÇİFTE TİYATRO

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rize Belediyesi tarafından ‘Tarih Sayfasında Rize’ ve ‘Fıkralarla Rize’ adlı tiyatro gösterileri düzenlendi.


KurtuluşaÖzelÇifteTiyatro-2Rize’nin Kurtuluşu Tiyatroda Sahnelendi

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rize Belediyesi tarafından ‘Tarih Sayfasında Rize’ adlı müzikal tiyatro gösterisi düzenlendi.

Tiyatro gösterisini Rize Belediye Başkan Vekili Mustafa Altay, Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürü Zekeriya Tüfekçi, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci izledi.

KurtuluşaÖzelÇifteTiyatro-1Tiyatroda Rize’nin düşman işgaline uğraşıyı, haklın Rus askerlerine karşı kendi çabalarıyla direnişi canlandırıldı. Rize’nin önde gelen halk kahramanlarının anlatıldığı müzikal tiyatroda, Kalamazoğlu Osman, Fehmi Paşa, Ziya Bey, Dursun Kaptan ve Tuzcuoğlu Memişağa temsil edildi.

Rize halkının düşman esaretinden kurtulmak için gösterdiği çaba destansı bir dille izleyicilere aktarıldı. Kuva-yi Milli birliklerinin Rus kuvvetlerine karşı karada ve denizdeki mücadelesi betimlendi.
Tiyatro, izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösteri sonunda Rize Belediye Başkan Vekili Mustafa Altay tarafından RİGG Tiyatro Topluluğuna günün anısına çiçek takdim edildi.

KurtuluşaÖzelÇifteTiyatro-4Fıkralarla Rize Tiyatro Gösterisi

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rize Belediyesi tarafından ‘Fıkralarla Rize’ adlı tiyatro gösterisi düzenlendi.

Tiyatro gösterisini Rize Belediye Başkan Vekili Mustafa Altay, Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürü Zekeriya Tüfekçi, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap ve çok sayıda vatandaş izledi.

RİGG Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen tiyatro oyununda, Rize yöresinde çok sevilen ve halk arasında dillerden düşmeyen fıkralar canlandırıldı.

KurtuluşaÖzelÇifteTiyatro-5Karadeniz’in Temel’i, Fadime’si, Dursun’u, İdris’i, Asiye Hala’sı ve birbirinden renkli karakteriyle, yöre insanın olaylara karşı gösterdiği zeki ve bir o kadar da esprili tepkiler izleyicilerle buluştu.

Tiyatro sonunda Menduha Kasap tarafından RİGG Tiyatro Topluluğuna günün anısına çiçek takdim edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?