• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

LAZCA DERSLERE DESTEK BÜYÜYOR

Eğitim ve öğretim yılının açılmasına kısa bir zaman kala başlatılan “Anadilimize sahip çıkalım,Lazca yaşasın” kampanyasına sanat dünyasından destekler artarak devam ediyor.


lazca-resul&niyazi2


Patikaa.com / Haber Merkezi


2014 -2015 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala Laz Enstitüsü, Ortaokul öğrencilerinin Lazca dersleri seçmesini teşvik etmek ve ailelerin dikkatini bu yöne çekmek amacıyla bir kampanya başlattı. Kampanyaya Laz Sanatçı ve Ünlüler kısa bir zamanda desteklerini gösterdi.

Resul Dindar Destek İçin Lazca Seslendi

Karadeniz’in sevilen sesi Resul Dindar, Laz Enstitüsü’nün, Ortaokul öğrencilerinin Lazca dersleri seçmesini teşvik etmek ve ailelerin dikkatini bu yöne çekmek amacıyla başlattığı kampanyaya destek verdi. Laz olan ve kendisi de Lazca bilen Sanatçı öğrencilere ve velilere seslendi. 

Niyazi Koyuncu’da Destek Verdi

Laz Enstitüsünün, Ortaokul öğrencilerinin Lazca dersleri seçmesini teşvik etmek ve ailelerin dikkatini bu yöne çekmek amacıyla başlattığı kampanyaya, müzik dünyasına yakın zamanda katılan ve aynı zamanda Karadeniz’in efsanesi haline gelen Kazım Koyuncu’nun da kardeşi olan Niyazi Koyuncu’da destek verdi. Kamera karşısına geçen Koyuncu, Lazca olarak seslendiği velilere Lazca’nın seçilmesi için çağrıda bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?