• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

12 Kasım 2014

LİMNİ GÖLÜNDEKİ KIREVLERİ HALKA AÇILIYOR

Doğa Koruma ve Milli Parklar tarafından Gümüşhane’de Limni Gölü tabiat parkında yapılan Kırevleri ziyaretçilerin kullanımına sunulacak.


Limni tabiat Parkı (5)Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Gümüşhane Şube Müdürlüğü faaliyet alanlarında yer alan Limni Gölü Tabiat Parkı ve çevresi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte adeta beyaz bir gelinliği andıran görüntüsüyle görenleri büyülüyor. Yılın ilk karının düştüğü Limni Gölü Tabiat Parkında kar kalınlığı yer yer 40 cm yi buluyor.

 

Torul İlçesine 11 km. mesafede bulunan Zigana Köyü mevkiinde 1700 rakımda yer alan Limni Göl ve eşsiz peyzaj güzellikleri ile ülkenin dört bir tarafından ve yurt dışından gelen ziyaretçilerin ilgi odağı durumunda. Her geçen yıl ziyaretçi sayısında artış gösteren Limni Gölünü geçen yıl 10 bin kişi ziyaret etti.Limni tabiat Parkı (2)

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü tarafından, Limni Gölü Tabiat Parkına gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 2014 yılı içinde tamamlanan 10 adet kır evinin işletmecilik ihalesi 11 Kasım’da yapıldı. İhalenin ardından alana gelen ziyaretçilerin kullanımına sunulacak olan Kırevleri; tabii dokuyla uyumlu tamamen ahşap malzemelerden yapılmış olup, ebeveyn odası, çocuk odası, mutfak, salon, banyo ve wc gibi 4 kişilik bir aile için ihtiyaç duyulacak donatıları içeriyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

#

LİMNİ GÖLÜNDEKİ KIREVLERİ HALKA AÇILIYOR” için 1 yorum

  1. Rıza KAMİL : diyor ki:

    10 adet ev ve bir adet idare ve ranıtım merkezi var.Evler tamamen sarıçandan ve 1.sınıf keresteden.2 oda ve salon mutfak tanında banyo tuvalet var.Klimalı ev. Veranda kısmı da var.Sabah jahvaltısı burda yapılabilir.Hiçbir ev girişi birbirine bakmıyor.Genelde sarıçam ormanının içinde doğu karadeniz göknarı ve ladin ağaçları da var. Yanında göl mevcut.Kır jkahvesi de var.Temiz hava mis gibi.