• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

MACAHEL’DE “KIŞ ESARETİ” ÇALIŞMASI

Kar sebebiyle her yıl yaklaşık 6 ay yolu kapalı kalan Türkiye-Gürcistan arasındaki Macahel bölgesindeki esaretin sona erdirilmesi için çalışmalar devam ediyor.


SınırGeçiş-5


Patikaa.com / Haber Merkezi


Bilindiği üzere Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Camili (Macahel) bölgesinin ulaşım sorunu nedeniyle vatandaşlarımız Gürcistan topalakları üzerinden zor şartlarda ulaşım sağlayabiliyorlar.

SınırGeçiş-2TC Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan’da bu çerçevede Türkiye-Gürcistan arasındaki Camili-Zemo Çkhuteni Sınır Bölgesini ziyaret etti.

SınırGeçiş-4İki ülke makamlarından alınan özel izinle Gürcistan üzerinden Türkiye topraklarına yürüyerek giriş yapan Temizkan sınır birliğimizi ve Camili Köyünü ziyaret ederek, kahraman askerlerimizle ve köy halkıyla bir araya geldi.

SınırGeçiş-3Batum’dan sınır 47 km mesafede. Bunun 12 kilometresi toprak yol. Yaklaşık 1 km. ise yürünerek geçilmesi gerekiyor.

SınırGeçiş-6Kış aylarında acil durumlarda Türkiye’den Gürcistan’a hasta geçişine izin verilen bölgeden Batum’a varabilmek zorlu bir yolculuğu gerektiriyor. Başkonsoloslukta yol şartlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara yakında başlanmasını yakından takip ediyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?