• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

MAVİ YEŞİL DERGİSİNİN 107.SAYISI ÇIKTI

Merkezi Rize olan ve iki ayda bir yayınlanan Kültür, Sanat ve Edebiyat dergisi Mavi Yeşil 107.sayısıyla okuyucularıyla buluştu.


Mavi Yeşil dergisi, Eylül-Ekim 2017 tarihli 107. sayısıyla okurlarına ulaştı.

Yaz tatili ve bayramın ardından zengin bir içerikle okurlarına ulaşan Mavi Yeşil, edebiyat eksenli yazılara önem vermeyi sürdürüyor.

107.sayının hazırlıkları devam ederken derginin yayım yönetmeni Hasan Öztürk, sanal ortamda ve basılı medyada yayımlanan Kralsız Bir İmparatorluk Mavi Yeşil başlıklı konuşmasında bu derginin on sekiz yıllık serüvenini okurlarla paylaştı.

Hüseyin Alemdar, Özkan Satılmış, Burak Çapan, Örsan Gürkan, Ziya Boz, Yunus Karakoyun ve Yang Xiaobin, bu sayımızın şairleri. 107. sayıda üç öykücü var: Pınar Öğüt, Aytaç Ören ve Ayşegül Özalp. Anıl Sakallıoğlu, aşk üzerine Mustafa Türkan da düşünce dünyamızın önemli ismi Afşar Timuçin hakkında yazdı.

Mustafa Işık, şiir geleneğimizde ayrı bir yeri olan Asaf Halet Çelebi’nin şiirine değindi. Nilüfer Aka Erdem, adını sıklıkla duyurmaya başlayan Alper Canıgüz’ün bir öyküsünü değerlendirdi. Canan Sevinç, “bir öykü bir roman” başlığında Reşat Nuri’nin “Damga” romanı ile Sabahattin Ali’nin “Değirmen” öyküsünü karşılaştırdı.

Önümüzdeki günlerde “Gündem Edebiyat” adlı altıncı kitabı okurla buluşacak olan Hasan Öztürk de bu sayıda Sait Faik’in, her nedense kenarda kalmış “Kayıp Aranıyor” romanına değindi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?