• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

01 Haziran 2015

MENÇUNA ŞELALESİ’NE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Artvin’in Arhavi ilçesindeki ünlü Mençuna Şelalesine bu yıl 9.su yapılan doğa yürüyüşü yine renkli görüntülere sahne oldu.


MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ-2Bu yıl 9.su yapılan Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anlara sahne oldu. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılarak araçlarla Çifte Köprüye hareket edilirken, havanın yağışlı olması nedeniyle tereddüt yaşayanlar, yine de bu güzel etkinlikte yer almak için adeta seferber oldu. Doğaseverler tabiatla iç içe güzel bir gün geçirdiler. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl yine yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı H. Tahsin Kurdoğlu ve gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ-3Günler öncesinden yürüyüşün yapılacağı güzergâhın hazır hale getirilmesi için yoğun çaba sarf eden doğaseverler gezinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sürmesi için azami gayret gösterildi. Çevreye duyarlılığın özellikle vurgulandığı, bu konuda gerekli tedbirlerin alındığı ve Kaçkar TV’nin bol bol görüntülediği geziye Arhavi Laz, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Arhavi Doğayı Koruma ve Yayla Turizmini Geliştirme Derneği ve Dr. Mustafa Özgül’ün öncülüğünde Arhavi Bisiklet Derneği’nin destekleri ise dikkatlerden kaçmadı.

MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ-4Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, gezi hakkında şunları söyledi. Hekimoğlu; “Geleneksel hale getirdiğimiz Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşünün dokuzuncusunu, güzel bir organizasyonla ve katılımla gerçekleştirdik. İlçemizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak ve yaşatmak adına yaptığımız bu etkinliğimiz, halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin katkı ve destekleriyle amacına ulaştırılmıştır. Etkinliğe destek olan, emek veren, katılan, yağmur çamur demeden doğasını seven herkese teşekkür ediyorum. İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına gösterilen bu hassasiyetimizi gören tüm doğasever katılımcıların ve halkımızın, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek vermelerini ve katkı sunmalarını bekliyorum” dedi. 9.su gerçekleştirilen Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü güzel anılarla son bulmuş oldu.

MENÇUNA-ŞELALESİ’NE-DOĞA-YÜRÜYÜŞÜ-5

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?