• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

MERAKLA BEKLENEN ALBÜM NE ZAMAN ?

Karadeniz’in yeni sesleri Özgür Babacan & İrfan Seyhan albüm için çalışmalara başladı. Patikaa.com’a albümle son gelişmeleri aktaran ikili sevenlerine güzel haberler verdi.


1280x720-NQI

Patikaa.com / Özel Haber


Yakın bir zamanda sosyal paylaşım ağlarında oluşan sinerji ile müzik dünyasında fark edilen ikili Özgür Babacan ve İrfan Seyhan kalitesi ve kendilerine özgün tarzı ile herkesin ilgisini çekmişti. Yıllardır müzikle uğraşan fakat yakın zamanda birlikte söyledikleri bir türküyü sosyal ağlarda paylaşmaya karar veren ve ardından bir kaç farklı eserle daha meraklılarının karşısına çıkan ikili oluşan pozitif hava ve yoğun talep üzerine bir albümle müzik dünyasındaki yerlerini almaya karar verdi. Albümle ilgili en yeni bilgileri Patikaa.com ile paylaşan sanatçılar sevenlerinin Ocak aynı beklemesini söyledi.

Grup Değil Dostluk Albümü Olacak

Müzik hayatlarında farklı yerlerde başlasalar da birlikte söyledikleri türkülerle bam başka bir enerji oluşturan iki güzel ses hem enstrümanları hem de yorumları ile Karadeniz’in aranan seslerinden olmayı başardı. Karadeniz’e Kalan II albümünde de “Zeynep” türküsü ile yer alan ikili albüme kendi isimleri ile devam edeceklerini bir grup adı olmayacağını, kendilerinin grup değil dostluk albümü çıkartacaklarını söyledi.

Albüm Ocak Ayında

Sevenlerinin merakla beklediği albüm için çalışmaları başlayan sanatçılar henüz bir yapım şirketi belirlemedi, “Yapım şirketleriyle görüşme halindeyiz biz yaptığımız işi profesyonel bir albüme dökerken elbette duygusal düşünemeyiz ama vazgeçmediğimiz tek şey en samimi insanlarla çalışmak” ifadelerini kullanan müzisyenler onlarca müzisyen dostlarının yürekleri ile albüme konuk olacaklarını ifade etti. 

12 Eser’in 6 Tanesi İrfan Seyhan’a Ait

Ocak ayı içerisinde piyasa çıkması planlanan Özgür Babacan & İrfan Seyhan albümünün ismi henüz belli değil fakat albümde söz ve müziği İrfan Seyhan’a ait olan 6 eser olacak. Sanatçılar 12 parçanın yer almasını planladıkları albümde aranje sürecinde bir değişiklik olması halinde sayıyı 13’e de çıkabileceklerini ifade edildi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?