• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

MERAKLA BEKLENEN “BEYAZ İKSİR” SATIŞA ÇIKTI

Geçen sezon ilk kez alımına başlanan beyaz çayın üretimi tamamlanarak “Beyaz İksir” adı altında 20 gramlık kutularda satışa sunulduğunu öğrenildi.


caykur-beyaz-cayi-beyaz-iksir-adiyla-piyasaya-surdu,wCroUfKBGUewk3-K35wUvgÇayın açmamış tepe tomurcuklarını kuru havada toplayarak yapıldığı beyaz çay üretimi geçen yıl başlamış ve büyük ilgi uyandırmıştı. üreticiden kilosu 300 liradan alınarak üretilen beyaz iksir, yapılan bilimsel araştırmalarla daha da değerlenmişti. Japonya’da yapılan araştırmada beyaz çay içerisinde bulunan bir maddeye JP 53 adı verilmiş, maddenin kanserli hücreleri küçülten, yayılmasını önleyen bir yapıya sahip olduğu belirlenmişti. Yakın bir zamanda labrotuvar çalışmaların ardından ilaç olarak piyasaya çıkması beklenen beyaz çay şimdi içimlik olarak satışa çıktı. 
Satışlar E- Ticaret İle
 
Dünyada üzerine kar yağan tek çayın Türk çayı olduğu ve haşere barındırmadığı bilinen Rize çayı tohumdan üretildiği, yenilenmediği için doğal özelliğe sahip olarak önemli bir bitki. 20 gramlık paketlerde satışa sunulan Beyaz İksir bayilerden satın alınamayacak. Satışın sadece interner üzerinden yapılacağı açıklanan ürün üreticilere kargo yoluyla ev adresine gönderilecek. ürün Sadece Rize’de tek bir satış noktasında satışa çıkarılacak.
 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?