• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

MERVE YAVUZ’DAN İLK SOLO ALBÜM: MELA

Karadenizli sanatçı Merve Yavuz, “Mela” adını verdiği ilk solo albümü ile müzikseverle buluştu.

Son dönemin dikkat çeken sesi Merve Yavuz’un bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü ilk solo albümü “Mela” DokuzSekiz Müzik yapımcılığında sevenleri ile buluştu

11 türkünün yer aldığı albümünün çıkış şarkısı “Ağlarım Yana Yana”, Evren Dursun yönetmenliğinde çekilen video klibi ile birlikte yayında

Merve Yavuz, kendi söz ve bestelerinin de bulunduğu bu albümde Tuncay Taşkın, Aycan Yeter, İhsan Eş ile ortak çalışmalara imza attı. Ali Kadem, Engin Alptekin, Yaşar Miraç Çolak, İsmail Hakkı Demircioğlu gibi değerli isimlerin eserlerini yorumladı.

Albümün müzik yönetmenliği ve 10 şarkının düzenlemesi Aycan Yeter, mix ve mastering çalışması ise Tarık Ceran tarafından yaptı. Ayrıca düzenlemesini Selim Bölükbaşı’nın yaptığı, Koray Avcı ‘nın şiir ile eşlik ettiği “Sevdalı Kuş” şarkısı, albümün dikkat çeken şarkıları arasında.

Merve Yavuz, “Mela” albümü ile dinleyicileri hüzünlü şarkılar ve eğlenceli horon melodileriyle hem duygulu hem de keyifli bir müzik yolculuğuna çıkarıyor.

Merve Yavuz’un Biyografisi

Trabzon´da doğdu. İlk ve orta öğrenimini de Trabzon’da tamamladı. 2002- 2004 yılları arasında gitar, ud ve ses eğitimi aldı. 2005 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Müzik Bilimleri bölümünde yüksek lisans yaptı. 2011 yılında ilk görev yeri olan Erzurum’un Karayazı ilçesinde öğretmenlik mesleğine başladı. Bir dönem İmera Grubunun solistliğini yaptı. 2016 yılından itibaren müzikal kariyerine solo çalışmaları ile devam eden Merve Yavuz, geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Sol Yanım’ şarkısı ile ‘Sen Anlat Karedeniz’ dizisinde yeraldı. 2017 yılında TRT Müzik’de “Kaydelerle Karadeniz”isimli müzik programı hazırlayıp sunmuştur. Halen TRT Müzik ekranlarında yayınlanan “Hayde” isimli TV programına devam etmekte.

İşte albümde yer alan türküler

1-FIRTINA   Söz : Merve Yavuz , Aycan Yeter, İhsan Eş  /  Müzik : Anonim

2-AĞLARIM YANA YANA   Söz : Merve Yavuz, Tuncay Taşkın  /  Müzik : Aycan Yeter

3-BAŞIMIN BELASI   Söz – Müzik : Engin Alptekin

4-AYRILIK ZOR   Söz – Müzik : Ali Kadem

5-OF ÇAYKARA YOLLARI   Söz – Müzik : Anonim

6-BİTİRDİN SEVDAMIZI   Söz : Tuncay Taşkın  / Müzik : Merve Yavuz

7-HAK ETTİĞİM BU MUDUR   Söz : Tuncay Taşkın  / Müzik : Aycan Yeter

8-TRABZON’DUR YOLUMUZ   Söz – Müzik : Anonim

9-SEVDALI KUŞ   Söz : Yaşar Miraç Çolak / Müzik : İsmail Hakkı Demircioğlu

10-BÖLEMEDİK DERTLERİ FEAT. ÜNAL SOFUOĞLU   Söz : Tuncay Taşkın Müzik : Merve Yavuz – Özgür Baltacı

11-YALI HORONU   Söz – Müzik : Anonim

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?