• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

MİDİLLİ ATLAR RİZE’DE

Rize, Türkiye Jokey Kulübü’nün Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında yer alan “Pony Club (Midilli Atlar) şehir’e geldi”. Projenin ev sahipliğini Rize Belediyesi yapıyor.


MİDİLLİRİZE3

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla il il dolaşan “Pony Club” Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip. İki etaptan oluşan uygulamanın ikinci etabı Sakarya, Bolu, Çorum, Sinop, Samsun’dan sonra Rize’ye geldi.

Çaykur karşısı, Sahilpark’ta Belediye sosyal tesislerinin yanında gerçekleştirilen etkinlik, minik bir platform üzerinde yapılıyor. Çocuklara ilk At’a binme ve hayvan sevgisi midilli atlarla aşılanıyor.

Bugün saat 15.00’da başlayan etkinlik’in ilk misafirleri ise Otizm’li çocuklar oldu. Hayatlarında ilk defa At’a binme heyecanı yaşayan Otizm’li çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken, Aileleri; Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap’a Atların insanlar üzerindeki psikolojik etkisini çocuklarına yaşattıklarından dolayı teşekkür ettiler..

Son Etkinlik yarın saat 15.00’da başlayıp 19.00’a kadar tüm çocukların hizmetinde olacak.

At sevgisinin küçük yaşlarda edinilmesine yönelik çocuklar için hazırlanan ve 18 Haziran da İstanbul’da başlayan proje kapsamında 75 günde 24 şehir gezilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?