• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

‘MİLLÎ MÜCADELE DÖNEMİNDE RİZE’ SERGİSİ AÇILDI

Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fatih Sultan Kar’ın “Millî Mücadele Döneminde Rize” konulu fotoğraf sergisi açıldı.


‘Millî-Mücadele-Döneminde-Rize’-Sergisi-Açıldı-2Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümünde anlamlı sergi. “Millî Mücadele Döneminde Rize” konulu fotoğraf sergisi açıldı. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J.Kd.Alb. İsmet Cansaran, Belediye Başkan Vekili Mehmet Altay, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İstiklal Yaşar Vural, Vali Yardımcıları Mehmet Özer, Şefik Aygöl, Turan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, kamu kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çok sayıda fotoğrafın yer aldığı serginin açılışının ardından Vali Ersin Yazıcı yaptığı açıklamada, “Milli Mücadele, Anadolu’nun her karış toprağına yüce milletimizin mübarek kanı ve tertemiz alın teri akıtılarak tarihe yazılmış bir kahramanlık destanıdır. “dedi.

‘Millî-Mücadele-Döneminde-Rize’-Sergisi-Açıldı-3Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümünü kutlamanın sevinci, coşkusu, gururu ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Kurtuluş günleri, her yıl yeniden ve şevkle gençlerimize; ‘geleceği görmek için geçmişi anlamak gerektiğine’ dair bir şuur vermeye gayret ettiğimiz günlerdir. “şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?