• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Mayıs 2015

MURGUL 1. OFF-ROAD YARIŞLARI NEFES KESTİ

Artvin’in Murgul ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen Off-Road yarışları adeta nefesleri kesti. Yarışlara 6’sı bayan toplam 38 sporcu katıldı.


MURGUL-1OFF-ROAD-YARIŞLARI-7Murgul’da bu yıl birincisi düzenlenen Off-Road yarışları nefesleri kesti. İlçe merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Damar Köyü festival alanında özel olarak hazırlanan zorlu parkurda mücadele eden sporcular hünerlerini sergiledi.

MURGUL-1OFF-ROAD-YARIŞLARI-5Murgul Off-Road Kulübü tarafından bu yıl birincisi düzenlenen ve Murgul Kaymakamlığı, Murgul Belediyesi ve sponsorların katkılarıyla gerçekleştirilen yarışları Artvin Valisi Kemal Cirit, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Damar Köyü Muhtarı Mehmet Arslan, Murgul Off-Road ve Dağcılık Kulübü Başkanı Ekrem Turhan ile çok sayıda yarış sever izledi.

MURGUL-1OFF-ROAD-YARIŞLARI-6İki gün süren yarışlara Artvin, Ardahan, Kars, Rize, Kocaeli, Erzincan ve komşu ülke Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nden katılan 6’sı bayan toplam 38 sporcu birincilik için kıyasıya mücadele etti.

MURGUL-1OFF-ROAD-YARIŞLARI-2Yarışların ilk gününde bayanlar kategorisinde iddialı olan gazeteci Serpil Duman son tümsekte aracını devirince yarışı 1 dakika 42 saniyelik zaman farkı ile Kocaeli bölgesinden katılan Nurcan Şatır kazandı.

Yarışların ikinci gününde ise 32 erkek pilotun birincilik mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu.

MURGUL-1OFF-ROAD-YARIŞLARI-4Motor gücüne göre 3 farklı kategoride düzenlenen ve toplam 32 sürücünün mücadele ettiği yarışlarda S1 kategorisinde Artvin Murgul Off-Road ve Dağcılık Kulübü’nden Uğur Yılmaz 2 dakika 27 saniye ile, S2 kategorisinde Rize Ardeşen Off-Road Spor Kulübü’nden Mustafa Akcanca 2 dakika 10 saniye ile, Genel Klasmanda yine Rize Ardeşen Off-Road Spor Kulübü Mustafa Akcanca 2 dakika 10 saniye ile şampiyon oldu.

MURGUL-1OFF-ROAD-YARIŞLARI-3Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği yarışların sonunda dereceye giren sürücü ve yardımcı pilotlara para ödülü, kupa ve madalya verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?