• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Eylül 2014

‘SİYANÜR’E KARŞI YÜRÜYÜŞ BUGÜN

Murgul Siyanüre Hayır Platformunun organize ettiği yürüyüşle Murgul halkı Siyanüre karşı sesini biraz daha yükseltecek, Yürüyüşü Artvin çevre il ve ilçeleri de destekliyor


10689633_10204059882751890_6264564824707672058_n - Kopya

Murgul halkı Murgul Siyanür LİÇ havuzlarına karşı eylemlerini sürdürüyor, daha önce çeşitli panle ve konferanslarla mücadele konusunda adımlar atan Murgullular eylemlerine gerçekleştirecekleri yürüyüşle devam edecek. Saat 12.00′ da Damar Eti Bakır A.ş İşletmesinin önünde bir Basın Açıklaması ile başlayacak olan yürüş basın açıklamasının ardından saat 14.00’da yine Damar köyünde “Siyanüre Hayır Yürüyüşü” ile devam edecek.  

Madene Değil Siyanür’e Karşıyız

Murgul Siyanüre Hayır Paltformu Sözcüsü Görkem Durmuş yürüyüş öncesi yaptığı açıklamada, “yaşam alanlarını savunmak, korumak ve şirkete Murgul ve Damar halkının bu projeye karşı olduğunu anlatmak için hukuki haklarını kullanacaklarını belirtti. Durmuş; “Murgul sadece Artvin’i değil, tüm Türkiye’yi verdiği madenlerle geçindirdi. Ekonomiye katkılar sundu. Murgul halkı madenciliğin verdiği ağır zararlara rağmen ekmek uğruna sesini çıkarmamış, kendi yaşamından fedakarlıkta bulunmuştur. Murgul bugüne kadar devletine milletine hep saygı göstermiştir. Bundan sonra da aynı şekilde yaşamaya devam edecektir” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?