• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

MURGUL HALKININ DEDİĞİ OLDU

Artvin’in Murgul İlçesi Damar Köyü’nde altın madeni işleme ve ayrıştırma tesisi için siyanür havuzu yapılmasını karşı ayaklanan Murgul halkı mutlu sona ulaştı.


Murgulhalkını-dediğioldu3 Murgul ve Damar halkı ilçede kurulması düşünülen siyanüre karşı sürdürdüğü mücadeleyi kazandı. Eti Bakır A.Ş yetkilileri dün işçilerle bir araya gelerek ilçede siyanürlü herhangi bir çalışma yapılmayacağına dair noter tasdikli bir protokol imzaladı. İşçiler perşembe gününden itibaren sürdürdükleri grevi Perşembe günü sonlandı. Haberi Murgullulara işçi temsilcisi İlyas Orhan ve Murgul Siyanüre Hayır Platformu üyesi Görkem Durmuş verdi. Murgullular haberi ilçe merkezinde horan teperek kutladı. Horana Ak Partili Belediye başkanı Hasan Çavuş’da katıldı.

Öte yandan Murgul’da Siyanüre Hayır Platformu sözcüleri yaptıkları açıklamada, platformun varlığının süreceğini yanlış bir hareketlerinde yeniden karşılarında olacaklarını belirttiler. Platformun aynı zamanda ilçede yapılması düşünülen HES’lere ve diğer doğal tahribatlara da sessiz kalmayıp mücadele edecekleri vurgulandı. Murgul halkı 6 Ekim’de Bayar Şahin ve Moğollarında katılacağı bir şölenle zaferi duyuracak Murgul’da Siyanüre Hayır Platformu yapılacak bu etkinliğe bütün duyarlı dostlarını davet etti. Kaynak: Çoruh Postası

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?